VÜCUT

Vücut estetiği ameliyatları vücut kontur bozukluklarını düzeltmek için yapılan uygulamaların tamamıdır. Vücut estetiği yaptıranlar operasyonlar sonucunda kendilerine daha büyük güven duymaya başlarlar. Zaten bu operasyonların çıkış noktası da budur; vücut estetiği kapsamında yapılan tüm uygulamalar hastaların beklentilerini en uygun şekilde karşılamak amacıyla yapılırlar. En sık yapılan vücut şekillendirme operasyonları; karın, kol, bacak germe ve liposuction’dır.

Liposuction, lokalize yağların kanül adı verilen ince bir tüple negatif basınç yardımı ile alınması işlemidir. Kanüller çok küçük kesiler yapılarak yağ dokusu içerisine yerleştirilir ve bu esnada uygulanan vakum ile yağ dokusu dışarı çekilerek bölgedeki hacim azaltılır.

LIPOSUCTION İLE ERKEK VÜCUT ESTETİĞİ

Liposuction uygulanan lokalize bölgeler; karın bölgesi, uyluk iç ve dış tarafı, kalçalar, diz ve çene altı bölgeleridir. Erkeklerde gözlenen ve jinekomasti olarak adlandırılan meme büyümesi de bu yöntemle başarılı bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Dolayısıyla erkek vücut estetiği de liposuction’ın uygulama alanına girmektedir.

Liposuction, klasik yönteminin yanı sıra ultrason ve lazer enerjisi kullanılarak da yapılabilir. Vazer ve lazer liposuction olarak bilinen bu yöntemlerin avantajı, operasyon süresinin ve operasyon sonrası oluşabilecek ödem ve ekimoz yoğunluğunun klasik yönteme göre daha az olacak olmasıdır.

DERİ ELASTİKİYETİNİ KAYBETMİŞ OLANLARA FARKLI PROSEDÜRLER UYGULANIR

Liposuction uygulaması için ideal hastalar; normale yakın vücut ağırlığı olan, sıkı ve elastik bir cilt yapısına sahip fakat vücudunun belli bölgelerinde aşırı yağ kitleleri bulunan hastalardır. Liposuction için yaş çok önemli olmamakla birlikte, yaşlanma ile deri elastikiyeti azaldığı için liposuction’dan alınabilecek ideal sonuç da etkilenmektedir. Uygulama sonrası genç hastalarda toparlanma daha çabuk olur. Vücut estetiği ameliyatları ile vücudunu şekillendirmek isteyen hastanın, ileri yaşı dolayısıyla fazla derisi varsa ve deri elastikiyeti de azalmışsa ona liposuction yerine daha farklı cerrahi prosedürler (yağ ve fazla derinin birlikte alınması gibi) önerilebilir.

VÜCUT ESTETİĞİ AMELİYATLARI KOMBİNE EDİLEBİLİR

Liposuction sonrasında veya beraberinde hastaya birçok ek prosedür de uygulanabilir. Yağ dolgusu uygulamaları; uyluk germe, meme toparlama, kalça dikleştime; baldır, popo ve göğüs protezleri; kol germe, karın germe ve popo kaldırma gibi vücut estetiği ameliyatları ile vücuda istenilen şekil verilmeye çalışılır.

MİDE KÜÇÜLTME OPERASYONU GEÇİREN HASTALAR VÜCUT ESTETİĞİ AMELİYATLARI İÇİN UYGUN ADAYLARDIR

Bariyatrik cerrahi müdahele sonrası (bariyatrik cerrahi, aşırı kilolu ve obez hastalara uygulanan mide küçültme operasyonlarıdır) aşırı kilo kaybı yaşayan ve bununla birlikte vücutlarında deri sarkması olan hastalar vücut estetiği ameliyatları için uygun adaylardandır. Vücudun kilo kaybından en çok etkilenen alanları; kol, karın, meme, popo ve iç bacak bölgeleridir. Bu bölgelere uygun germe işlemleri ile başarılı bir biçimde yeni bir vücut şekli oluşturulabilir.

Vücut estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için +90 212 236 57 60 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.