Hyaluronik Asit Dudak Dolgusu ile Doğal ve Dolgun Görünümlü Dudaklar

Hyaluronik asit dudak dolgusu

Dolgun dudaklar genç, zinde, canlı ve enerjik bir yüz ifadesinin anahtarıdır. Ve bu görünüme sahip olmanın en pratik ve etkili yollarından biri de hyaluronik asit dudak dolgusu ile dolgu uygulaması yaptırmaktır.

Hyaluronik asit dudak dolgusu hakkında merak ettiğiniz her şeyi aşağıdaki soru-cevaplarda bulabilirsiniz.

Öncelikle estetik dudak görünümü nasıl olmalıdır?

Estetik bir dudak görünümü için, alt dudakların üst dudaklara oranla ufak bir miktar daha dolgun görünmesi gerekir. Bu tip bir dudak görünümü idealdir.

Hyaluronik asit nedir? 

Hyaluronik asit, vücutta hücreler arası bağ dokuda bolca bulunan ve hatta bağ dokusunun ana bileşenini oluşturan oldukça önemli bir doku elementidir. Yani zaten hâlihazırda vücudumuzda oldukça yoğun bir şekilde bulunan doğal bir maddedir. Bu madde doğala en yakın şekilde laboratuvar ortamında da üretilebilir.

Hyaluronik asit dolgusu uygulaması nasıl yapılır?

Dudak dolgusu uygulaması basit bir işlemdir. Lokal anestezi ile yapılması önerilir. Alt ve üst dudaklar, toplam dört sinir noktasına çok çok ince özel kıl iğneler yapılarak uyuşturulur. Ardından dudak sınırları işaretlenir. Uzun küt yumuşak uçlu dolgu kanulleri ile uyuşturulmuş olan dudağın bir köşesinden girilerek tüm dudağa hyaluran dolgu materyali verilir ve çıkılır. Ardından dolgu, parmaklar ile hafifçe yayılarak şekillendirilir.

HYALURONİK ASİT KALICI BİR DOLGU MADDESİ DEĞİLDİR

Hyaluronik asit dolgusu kalıcı mıdır?

Kalıcılık süresi hyaluronik asit molekülünün üretilirken hazırlanan çapraz bağlarının miktarına ve biçimlerine göre değişmektedir. Yani bu süre, üretim aşamasında firmanın belirlediği üretim şekline göre değişiklik gösterir. Sonuçta bu, kalıcı bir dolgu maddesi değildir. Vücutta kalma süreleri değişiklik gösterir.

Dudak dolgusu fotoğrafı

Kimler hyaluronik asit dudak dolgusu yaptırabilir?

Alt ve/veya üst dudak hacimlerinde yetersizlik olduğunu düşünen ağız ve dudak bölgesi sağlıklı olan herkes bu uygulamayı yaptırabilir.

Hyaluronik asit dolgusu dudağında simetri bozuklukları olanlara faydalı mıdır?

Evet, dolgu maddeleri ile hafif asimetriler başarılı bir şekilde düzeltilebilir. Özellikle doğuştan dudak yarığı olan hastalarda operasyon geçirdikten sonra dahi hâlâ var olan hafif asimetrilerde çok faydalıdır.

AYNI ANDA HEM DOLGUN DUDAKLARA SAHİP OLUP HEM DOĞAL GÖRÜNÜMÜ KORUMAK MÜMKÜN

Hyaluronik asit dolgusu ile hem dolgulu dudaklara sahip olup hem de dudağın doğal görünümü korunabilir mi?

Evet, korunabilir. Hyaluronik asit dolgular sadece dudağın içini doldururlar. Dudağın doğal şeklinde bir değişikliğe sebep olmazlar. Kullanılan dolgu miktarına göre dudağın dolgunluğu ve kalınlığı ayarlanabilir. Daha iddialı ve dolgun dudak isteyen hastalara daha fazla hyaluronik asit maddesi ile dolgu işlemi yapılır. Dudağını yalnızca birazcık daha dolgun yapmak isteyen hastalara ise daha az madde kullanılır. Sonuçta işlem tamamen kontrollüdür ve tekrar tekrar yapılabilir.

Dolgu uygulamasından sonra dudaklardaki uyuşukluk ne kadar sürer?

Uyuşukluk yaklaşık 1 saat kadar sürer.

Hyaluronik asit dudak dolgusu sonrası oluşan şişlik ve morluklar ne kadar sürede geçer?

Her dudak dolgusundan sonra morluk oluşmaz. Morluk aslında nadir görülen bir durumdur ama şişme çeşitli derecelerde görülebilir. Bu da aslında kullanılan maddenin markasının üretim özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Kimi malzeme daha fazla su tutar ve daha fazla şişmeye sebep olur. Ama sonuçta diyebiliriz ki hyaluronik asit maddesi ile yapılan her dudak dolgusu işleminden sonra az da olsa 2-3 gün süren şişlik olabilir. Bu da oldukça normaldir.

Dolgu işleminin yan etkileri var mıdır?

Çok nadir de olsa dolgu maddesine karşı alerjik reaksiyon oluşabilir. Yapım tekniğine bağlı dolgu maddesinin damar içine kaçması, dudakta yara oluşturması veya mevcut herpes (uçuk) gibi sinsi durumları başlatması ve enfeksiyon oluşumu bu tip yan etkiler arasında sayılabilir.

HYALURONİK ASİT DUDAKTA HİS KAYBINA NEDEN OLMAZ

Hyaluronik asit dolgusu dudakta his kaybına neden olur mu?

Hayır. Hyaluronik asit ile dudakları doldurma işlemi his kaybına sebep olmaz.

Hyaluronik asit dudak dolgusu yaptırdıktan sonra nelere dikkat edilmelidir?

Ben genelde dudak dolgusu işlemini lokal anestezi altında yapıyorum. Dolayısı ile dudaklar iki saat kadar süre için uyuşuk kalıyor. Bu süre içerisinde yeme içme olmaması gerekir. Dudakların temiz ve kuru tutulması önemlidir. Mümkünse ilk gece yoğun buz uygulaması önerilir. Alkol alımı yasaktır. Aynı gece yüzüstü yatmak önerilmez.

Uygulama sonrası günlük hayata hemen dönülebilir mi?

Evet, uygulama sonrası günlük hayata hatta işe dahi kolayca dönülebilir.

Hyaluronik asit dudak dolgusu fiyatları hakkında nereden bilgi alınabilir?

Uygulama fiyatları hakkında detaylı bilgiyi +90 212 255 40 40 numaralı telefondan bize ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Diğer iletişim kanallarımızdan bize ulaşmak için lütfen tıklayın.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.