Kalıcı Dudak Protezi ile Uzun Vadeli Güzellik – Dolgu Fiyatları (2021)

Dudak Dolgusu

Dudak protezi hakkında merak ettiğiniz her şeyi aşağıdaki soru-cevap ve açıklamalarda bulabilirsiniz.

Dolgun ve çekici görünümdeki dudaklar güzelliğin vazgeçilmezidir. Dudaklar güzellik ve çekicilik algısında çok önemlidir. Estetik bir görünüm için dudakların dolgun, belirgin ve ön planda olmaları gerekir. Dudakların sınırları keskin, pembe bölümü dolgun olmalıdır. Tüm bu özellikler, yüz estetiğinde çok önemli yer tutarlar. Dolgun dudaklar her zaman gençlik, zindelik, canlılık ve enerji verir. Siz de permalip kalıcı dudak silikon implantları ile dolgun görünümlü dudaklara sahip olabilir, güzel ve çekici görünmenin anahtarına kavuşabilirsiniz.

Estetik dudak görünümü nasıl olmalıdır?

Estetik bir görünüm için dudakların keskin hatlara sahip ve dolgun olmaları gerekir. Bunun dışında, alt dudaklar üst dudaklara oranla ufak bir miktar daha dolgun olmalıdır.

Estetik

Dudak dolgusu nedir, nasıl yapılır?

Dudak dolgusu özetle; aslında vücutta doğal bir şekilde bulunan hyaluran maddesinin fabrikasyon halidir. Dolgu yapılacak bölgeye işlem öncesinde genellikle iğneyle uyuşturma yapılır; uyuşturma yapılıp yapılmaması dolgu miktarına vb. değişkenlere bağlıdır. Eğer yapılacak işlem “dudak kontürü” gibi çevresel bir işlemse bu işlem uyuşturulmadan da yapılabilir. İşlem öncesinde dudaklar sterilizasyon kurallarına göre temizlenir. Daha sonra işlem yapılacak bölgenin ve dolgunun özelliğine göre gerekli şartlar gözetilerek uygulama yapılır.

Dudak dolgusu hangi dudak problemlerini çözmek için kullanılır?

Dudak dolgusu genellikle dudakları hacimlendirmek için kullanılır. Kişilerde, yaşın ilerlemesiyle birlikte dudak pembe dokusundaki hacimde azalma yaşanabilir. Ya da yapısal olarak dudak incedir. Her iki durumda da dudak dolgusu bu hacim problemini çözecektir.

Kalıcı Dudak Dolgusu

PERMALİP DUDAK SİLİKON İMPLANTI

Permalip kalıcı dudak silikonu nedir, uygulaması nasıl gerçekleştirilir?

Permalip, dudak şeklinde bir implanttır. Sabit şekilli, silikon yapıda, kalıcı dudak hacim arttırıcıdır. Farklı kalınlık ve uzunluklarda modelleri vardır. Tam hastanın dudak ölçülerine göre seçildikleri için yer değiştirme ve kayma sorunları yaratmazlar.

Permalip kalıcı dudak silikonu uygulaması lokal anestezi ile uyuşturulan dudakların içine yerleştirilerek yapılır. İşlemin ardından giriş yerleri kapatılır. Hastanın dudak protezi sonrası ödem problemi yaşaması mümkündür. Ancak bu ödem birkaç gün içinde kaybolur.

Permalip

UZUN VADELİ BİR ÇÖZÜM ARAYANLAR İÇİN: KALICI DUDAK PROTEZİ

Kalıcı dudak dolgusu kimler için uygundur?

Kalıcı dudak protezi tekrar tekrar yaptırılması gereken geçici dudak dolgusunu tercih etmek istemeyen, daha uzun vadeli bir yöntem arayanlar için uygun bir işlemdir. Kalıcı dudak dolgusunun şekli geçici dudak dolgusuna göre daha stabildir. Kalıcı dolguların belirgin bir şekli vardır ve herhangi bir problem yarattıkları durumlar çok nadirdir.

Bu işlemin yaş sınırı var mıdır?

Hayır, yaş sınırı yoktur ancak her estetik işleminde olduğu gibi bu işlemde de uygulama yapılacak kişinin kendi başına karar verebilme yetisine sahip olması beklenir.

Dudaklara silikon taktırmak ağrılı bir işlem midir? İşlem ne kadar sürer?

Hayır lokal anestezi ile yapıldığı için ağrılı bir işlem değildir. İşlem yaklaşık 45 dakika sürer.

Kalıcı dudak protezi işleminden sonra hemen günlük hayata dönülebilir mi?

Evet işlem ardından hemen günlük yaşama ve hatta işe dahi geri dönülebilir.

Kalıcı Dudak Dolgusu

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Dudaklara protez taktırıldıktan sonra nelere dikkat edilmelidir?

Dudaklar birkaç gün boyunca korunmalıdır. Özellikle ilk gün dolgu giriş işlemi yapılan yerler kapanıncaya dek sıcak, soğuk içecek/yiyeceklerle temastan ve her türlü hijyenik olmayan şeyden kaçınılmalıdır. İşlem ardından bir süre antibiyotik kullanılır.

Dudak protezi taktırmanın riskleri var mıdır?

Genel cerrahi işlem riskleri burada da geçerlidir ancak işlemin ayrıca başka bir riski yoktur.

Estetik

Dudak silikonu patlar mı?

Hayır, patlamaz. Patlayacak bir madde değil, sert bir maddedir.

Kalıcı dudak protezi alerji yapar mı?

Ben kendi adıma bu tarz bir alerjik reaksiyon vakasına şimdiye dek hiç rastlamadım.

Kalıcı dudak protezi sonrası ödem oluşur mu?

Her girişimsel işlem sonrası doku ödemi mutlaka oluşur. Dolayısıyla bu uygulama sonrasında da işlem yapılan bölgede ödem oluşacaktır.

Dudak Dolgusu

“DOĞAL GÖRÜNÜMÜ KORUMAK MÜMKÜN”

Kalıcı dudak protezi yaptırıp dudakların doğal görünümünü korumak mümkün müdür?

Evet, kalıcı dudak protezi yaptığımız implant tam bir dudak şeklinde olduğu için uygulama sonrası dudaklarda oldukça doğal bir görünüm oluşur.

Kalıcı dudak protezi yaptıranlar geçirdikleri işlemi nasıl değerlendiriyorlar? Operasyonla ilgili nasıl geri dönüşler alıyorsunuz?

Gerçekten bu zamana dek olumsuz hiçbir dönüş almadım. Hastalarımız yaptığımız işlemden son derece memnunlar. Ancak zamanla şöyle dönüşler olabiliyor. Hastanın gözü zamanla hacimli dudaklarına alışıyor ve bu görünüm onu tatmin etmemeye başlıyor. Böylelikle bir kez daha dolgu yaptırmayı isteyebiliyor. Dolayısıyla aynı dudağa iki tane implant koyduğumuz durumlar olabiliyor. Ancak tabii bu tamamen hastanın talebine bağlı bir şey.

Dudak silikonu istenildiği zaman çıkarılabilir mi?

Evet, istenildiği zaman çıkarılabilir. Dudak silikonunu çıkarmak yerleştirmekten daha kolay bir işlemdir. Çıkarma işlemi lokal anestezi ile yapılır ve yaklaşık 10 dakika sürer. Silikon çıkarıldıktan sonra dudaklarda kalıcı bir şekil bozukluğu oluşmaz. Yaklaşık on beş gün içinde dudaklar eski haline geri dönecektir.

Kalıcı dudak protezi fiyat bilgisi nereden alınabilir?

Kalıcı dudak protezi fiyat bilgisi almak için +90 212 255 40 40 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Geçici dudak dolgusu hakkında bilgi almak için ise Hyaluronik Asit Dudak Dolgusu ile Doğal ve Dolgun Görünümlü Dudaklar yazımızı okuyabilirsiniz.

12 cevaplar
  1. Nasibe says:

    Merhaba
    Dudaklarımla ilgili problemlerim olduğu için size gelecek olan İsveç’te yaşıyorum. aguasti ay çalışıyor musun?

    Yanıtla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.