,

Karın Germe Ameliyatı 2021 Fiyatları – Katlı Göbek Görünümüne Son!

Karın Germe Ameliyatı

Karın germe ameliyatı ile göbek bölgenizdeki kat kat olmuş yağlı görünümden kolayca kurtulabilirsiniz.

İhtiyaç duyulandan fazla kalori alımı, sağlıksız beslenme alışkanlığı, hareketsiz yaşam, genetik yatkınlık ve hormonal düzensizlikler, bölgesel yağlanmanın ana sebeplerinden. Yaşla beraber metabolizmanın gitgide yavaşlaması ile de karın, basen, kalça gibi alanlarda bölgesel yağlanma oluşumu neredeyse kaçınılmaz hale geliyor.

Karın bölgesi yaygın olarak vücudun başlıca yağ depolama alanlarından biri. Dolayısıyla, kilo alımında, yağ fazlalıkları göbek çevresinde fitlikten uzak bir görüntü ortaya çıkarabiliyor. Bu durumun kişiye günlük hayatında kıyafet seçimi, hareket özgürlüğü gibi konularda zorluk yaratmasının yanı sıra sağlık açısından da endişe verici bir durum olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle göbek çevresindeki yağlanma metabolik sendrom gibi ciddi problemlerin habercisi olabilir.

Karın Germe Ameliyatı

Karın bölgesinin estetik açıdan daha iyi görünmesi amacı ile yapılan operasyonlar germe ve liposuction ameliyatlarıdır. Germe ameliyatları da kendi içinde ameliyatların kapsadığı alana göre mini karın germe, tam karın germe, genişletilmiş karın germe ve karın kasları onarımı ile beraber karın germe olarak tanımlanabilir. Karın germe ameliyatına plastik cerrahi literatüründe “abdominoplasty” denilir. “Abdomen” kelimesi karın anlamına gelir. “Plasty” kelimesi ise şekillendirmek anlamındadır.

Bölgesel yağlanma hem fiziksel hem ruhsal sağlığımızı olumsuz yönde etkileyen ciddi bir problem. Bu sorunu çözmek, vücudun yüklerinden kurtulmasını sağlamak için estetik cerrahiye başvurmakta gecikilmemesi gerekiyor.

Doğum sonrası sarkma, büyük kilo kaybının ardından deride gevşeme ve kat kat göbek görünümü gibi şikâyetleri bulunan hastalarımız karın germe ameliyatı 2021 fiyatları hakkında bilgi almak için bize Instagram hesabımız ve iletişim numaramız +90 534 888 99 16 üzerinden ulaşabilirler.

KARIN GERME AMELİYATI

Karın germe estetiği nasıl yapılır?

Abdominoplasti” olarak da bilinen karın germe ameliyatı fazla deri ve yağ dokusunu karın bölgesinden çıkarmak amacıyla gerçekleştirilir.

Mini karın germe ameliyatında (mini abdominoplasti) sadece göbek altı bölgesine cilt germesi yapılır. Bu yöntemde karnın alt bölgesinde kalacak olan iz, tam germe ameliyatında görülen ize oranla daha kısadır. Burada kas onarımı yoktur. Sadece göbek deliği altındaki fazla deriye germe işlemi uygulanır.

Tam karın germe ameliyatında ise tüm ön karın derisi gerilir ve fazla deri çıkarılır. Bu ameliyatta göbek deliği altındaki bölgeye ait tüm deri dokusu çıkartılır ve üst deri alta taşınarak fazlalıklar yok edilir. Eğer hastanın karın kaslarında zayıflık ve yırtık varsa ameliyat sırasında onarım da yapılabilir. Genellikle, çoklu gebelik geçirmiş kadınlarda karın kaslarında zayıflık ve orta hatta incelme görülür. Bu duruma kas diyastazı denir. Karın kaslarında diyastaz varsa onarım gereklidir. Kas onarımı karın ön duvarında sıkılaşma ve belde incelme sağlar.

Genişletilmiş karın germe ameliyatında germe yapılan deri bölümü daha geniştir ve yanlardan arkaya doğru uzanabilir. Genellikle tek başına abdominoplasti ameliyatı istenilen şekillendirmeyi sağlamak için yetersiz kalır. Bu operasyon liposuction ile beraber yapıldığında çok daha iyi sonuçlar vermektedir. Liposuction işleminde deri altındaki yüzeysel yağ dokusu hedeflenerek cilt altı yağ dokusu kalınlığı azaltılır ve bu sayede tüm bedende incelme sağlanır.

Tam karın germe ameliyatında tüm karın bölgesine müdahale edilirken mini karın germede daha küçük bir kesi ile yalnızca göbek deliğinin altında işlem gerçekleştirilir.

Tüm bu prosedürlerde amaç aynıdır: Karın bölgesindeki sarkık veya katlı görünümü bertaraf etmek.

Hastaya hangi prosedürün uygulanması gerektiğine doktor muayenesi sonrasında karar verilir.

Operasyon süresi tam karın germede 1-5 saat arası, mini karın germede 1-2 saat arasıdır.

Ameliyat sonrası hastaya pansuman ve korse uygulanır ve fazla sıvı drenler aracılığıyla vücuttan uzaklaştırılır.

Karın Germe Ameliyatı

Karın germe ameliyatı riskli midir?

Her ameliyatın genel riskleri mevcuttur. Karın germe operasyonununda ise genel ameliyat riskleri; kanama, sıvı birikimi, enfeksiyon, pıhtı atması vb. durumlardır. Ameliyatı yapan cerrah ne kadar deneyimliyse bu sorunlarla karşılaşılma riski o kadar az olur.

Enfeksiyon oluşumu, antibiyotik tedavisi ile iyileştirilebilmektir. Pıhtı atmasının önüne geçmek için ise ameliyat esnasında varis çorabı kullanılır.
Önemli olan operasyonun her aşamasının itinayla takip edilmesidir.

Her ameliyat sonrası enfeksiyon riski vardır ancak ikincil bir sağlık problemi bulunmayan kişilerde enfeksiyon görülmez. Genel cerrahi prensiplerine sadık kalındığı sürece enfeksiyon sık karşılaşılan bir durum değildir.

Riskleri azaltmak için ameliyat öncesinde sigara ve şeker tüketiminden uzak durulması önerilir.

Karın Germe

Karın germe ameliyatı ağrılı mı?

Ameliyat anestezi altında yapıldığı için erken dönemde ağrı duyulmaz. Sonraki günlerde yapılan ameliyatın genişliğine bağlı olarak karın bölgesinde minimal ağrılar duyulabilir. Ameliyat sırasında kas onarımı yapılmadıysa sonrasında ağrı hissedilmesi pek rastlanılan bir durum değildir. Ancak kas onarımı yapıldıysa hasta hareket ettiğinde karın bölgesinde kas ağrısı olabilir. Bu ağrılar ağrı kesicilerle kolaylıkla kontrol altına alınabilmektedir.

Karın germe ameliyatında çatlaklar gider mi?

Göbek deliğinin altından ameliyat kesisi yapılan alana kadar olan bölgede bulunan çatlaklar, ameliyat sırasında o bölgedeki deri fazlalığı çıkarıldığı için operasyonun ardından tamamen yok olurlar.

Karın germe ameliyatı sonrası ödem problemi yaşanır mı?

Her ameliyat bir çeşit travmadır ve vücudumuz travmaya ödem ile yanıt verir, dolayısıyla ameliyat sonrası bir miktar ödem oluşacaktır ama ameliyat sonrası vücut ödemli olmasına rağmen yine de sonuç kendini hemen belli eder. Zaman içinde cerrahiye bağlı doku ödemi de gerileyince sonuçlar olgunlaşır ve çok daha iyi görünür.

Şişlik ne zaman geçer?

Kesin bir zamanlama yoktur. Erken dönemde 4-6 hafta içerisinde sonuçlar çok daha belirgin hale gelir.

bölgesel incelme

“HAMİLELİĞE ENGEL DEĞİLDİR”

Karın germe ameliyatı olanlar ileride hamile kalabilir mi?

Karın germe işlemi hamileliğe engel değildir. Kas onarımı yapılmış olunsa dahi ilerideki hamileliğe ve karnın genişlemesine engel oluşturmaz.

“ERKEKLER DE KARIN GERME AMELİYATI OLABİLİR”

Karın germe ameliyatı kimlere yapılır?

Bu operasyon karın bölgesinde yağlanma artışı ile birlikte fazla derisi ve deri sarkması olan ve/veya karın kaslarında ayrışma bulunan kişilere yapılabilir. Bununla beraber, ameliyat olacak kişinin ikincil kronik hastalığı olmaması önemlidir. İleri derecede diyabet, kalp, akciğer, karaciğer ve böbrek hastalıkları bulunan kişiler ne yazık ki bu ameliyatı olmaya uygun değillerdir.

Erkekler de karın germe ameliyatı olabilir mi?

Evet, karın germe ameliyatı erkeklere de sıklıkla uygulanmaktadır. Özellikle aşırı kilo alıp verme sonrası karın derisinde sarkma oluşumunda karın germe estetiği erkeklere mutlaka önerilir. Bu ameliyat, liposuction ile kombine edilebilir. Erkeklerde kadınlardan farklı olarak karın içi yağlanma cilt altı yağlanmadan fazla olabilir. Karın içi yağlanma bizim cerrahi olarak müdahale edebileceğimiz bir yağlanma biçimi değildir. Ancak bu tip yağlanmalar depo edilen yağlanmalar olmadığından eritilmeleri de kolaydır. Beslenme şeklinde bazı değişiklikler yapıldığı takdirde karın içi yağlanma kolaylıkla azaltılabilir.

erkek karın germe

Ameliyat öncesi yapılması gerekenler nelerdir?

Ameliyat öncesi genel sağlık durumunun iyi ve stabil olması önemlidir. Eğer hastanın bir rahatsızlığı varsa bu rahatsızlığın uygun ilaçlarla kontrol altına alınmış olması gerekir. Örneğin hastanın anemi rahatsızlığı varsa, kan artırıcı tedavilere başlanmış olmalı. Kadınlarda ameliyat tarihinin aylık adet kanaması döneminin bitişine gelmesi daha uygun olur. Kan sulandırıcı tedavi alanlara bu ameliyat yapılamaz.

Bunların dışında genel prosedür şöyledir. Operasyondan bir gün önce ameliyat çizimleri yapılır. Operasyon, yapılan çizimlere göre yönlendirilecektir. Hasta ile genel durum değerlendirmesi konuşulur. Hastaya ameliyat saatinden 8 saat önce yeme-içmeyi bırakması bildirilir ve verilen saatte hastanede olması istenir.

Liposuction

KARIN GERME AMELİYATI VE LIPOSUCTION

Vücut şekillendirme ameliyatları; kişinin ihtiyacına göre belirlenir.

Yağlı göbek görünümünden şikâyetçi olabilirsiniz. Yapılacak operasyonları belirleyecek şey doktor değerlendirmesiyle birlikte sizin de talep ettiğiniz vücut şeklidir. Eğer yalnızca karın bölgesindeki kat kat görünümden kurtulmak istiyorsanız germe ameliyatı problemi gidermek için yeterli olur ancak incecik bir bel, hatta bir bel kıvrımı istiyorsanız germe işlemi ile birlikte liposuction (yağ aldırma) ameliyatı da yapmak gerekebilir.

Liposuction ameliyatı, fazla yağların, küçük deliklerden bölgeye girilerek çeşitli araçlar yardımıyla parçalanıp dışarıya alınması işlemidir.
Dümdüz bir karın, incecik bir bel ve bel oyuntusu için liposuction ve karın germe ameliyatlarının birlikte yapılması önerilir.

Karın germe ameliyatı olanlar genellikle liposuction ve yağ transferi işlemlerini de ameliyata dahil ederek tam vücut şekillendirme yapılmasını tercih etmektedir.

Karın Germe Ameliyatı

Liposuction ile;
Karın ve bel çevrenizdeki fazla yağlar alınır.

Karın germe ile;
Yağların dışa alınımı sonrası deride oluşabilecek sarkma engellenir.
Böylece dümdüz bir karına ve incecik bir bele sahip olmuş olursunuz.

Sonra isterseniz yağ transferi ile;
Karın ve bel çevrenizden alınan yağlar kalçanıza transfer edilebilir.
Yağ transferi ile kalçanız daha dik ve yuvarlak bir form kazanır. Ve bu operasyonların sonucunda; kum saati tipinde belirgin, yuvarlak hatlara sahip bir vücut yapısı ortaya çıkar.

KARIN GERME AMELİYATI SONRASI

Karın germe ameliyatı sonrası nelere dikkat edilmelidir?

  • Ameliyattan hemen sonra hastalara özel bir korse giydirilir. Hastalar iki hafta boyunca, karın bölgesinin istenilen biçime ulaşmasına yardımcı olacak bu korseyi giymeye devam ederler.
  • Operasyonun 3-4 saat ardından bir refakatçi yardımıyla yürüyüş yapmak gerekir. İkinci gün hasta yardımsız yürümeye başlayabilir.
  • Hastanın özellikle ilk bir hafta içinde dikiş hattında gerginlik oluşturmamak için hafifçe öne eğilerek yürümesi önerilir.
  • Ameliyat esnasında eriyen dikişler kullanılır. Bu yüzden sonrasında dikiş alımı yapılmasına gerek yoktur. Vücuttaki drenler 24-48 saat içinde çıkarılır.
  • Banyo yapmak için ameliyattan sonra 48 – 72 saat beklenmelidir.
  • İlk bir hafta dikişlerin zarar görmemesi için hapşırırken, öksürürken vb durumlarda dikkatli olmakta fayda vardır.
  • Yara bakımına düzenli olarak devam edilmelidir.
  • Aktif spordan bir ay kadar uzak durmak gerekir.
  • En az üç hafta denize girilmemelidir.

Karın germe fiyatları hakkında nereden bilgi alınabilir?

Ameliyat fiyatları işlem yapılacak alan genişliği vb. değişkenlere göre belirlenir. Ortalama fiyat bilgisi almak için 0534 888 99 16 veya 0212 255 40 40 numaralı telefonlar üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Karın germe ameliyatı kaç günde iyileşir?

Ameliyat sonrası kişi hastanede bir veya iki gün misafir edilir. Karın germe iyileşme süresi ameliyat edilen alanın genişliği ve iyileşme hızı gibi değişkenlere bağlı olarak kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte; tam karın germe ameliyatı sonrası genellikle on, on beş gün içinde hasta iyileşme göstermeye başlamış olur, mini karın germe ameliyatında ise bu süre daha kısadır, hasta üç dört gün içinde kendini toparlamaya başlar.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.