Popo Kaldırma Ameliyatı ile Yuvarlak ve Dik Görünümlü Kalçalara Kavuşun

Popo Kaldırma Ameliyatı

Popo kaldırma ameliyatı gün geçtikçe daha popüler hale gelen bir operasyondur. Kalça bölgesinin vücudun estetik görünümünde büyük paya sahip olması bu operasyonun ilgi çekmesini sağlar. Genetik altyapıların, ilerleyen yaşın etkisi ve aşırı kilo alıp verme ile deri elastikiyetini kaybedip fazlalaşma yaşar ve bu da yağlanmış, basık veya sarkık popo görünümüne sebep olur. Popo dikleştirme ameliyatı ile birlikte kişiler bu görünümden kurtulup istedikleri tipte kalça görünümüne rahatça ulaşabilirler. Kalça kaldırma ameliyatı ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi aşağıdaki soru-cevaplarda bulabilirsiniz.

Estetik kalça görünümünün belli standartları var mıdır?

Genel estetik algımız kalçaların yuvarlak hatlı ve belirgin bir görünüme sahip olmaları yönündedir.

Kalça tipleri kaç çeşittir?

Kalça tiplerini arka ve yandan bakışlarda farklı tiplerde görürüz. Arkadan bakışta kalçalar A, H, O, V tiplerindedir. Bu dört kalça tipini armut, kare, yuvarlak ve V şeklinde olarak da ayırabiliriz. Yan bakışta ise kalçalar düz, sarkık, duble ve balonsu olmak üzere yine dört tipe ayrılırlar. Kişilerin genel olarak sahip olmayı istedikleri kalça tipi yuvarlak ve dik görünümlü kalçalardır.

Hayallerindeki kalçalara sahip olmak isteyen kişiler hangi estetik operasyon yöntemine başvurmalı?

Kalça bölgesindeki sorunun tipine göre değişik tedavi seçenekleri uygulanabilir. Bu amaçla popo dikleştirme estetiği, liposuction, yağ dokusu enjeksiyonu (kalça dolgusu), kalça silikon estetiği gibi uygulamalar yapılabilmektedir.

Bu operasyonları birlikte uygulamak mümkün mü?

İstenilen kalça şeklini elde etmek için bu estetik ameliyatlar tek başlarına veya birlikte uygulanabilirler. Bu alternatifler arasından, kişinin vücut yapısına uygun olan/olanlar tercih edilecektir.

Popo kaldırma ameliyatı kimler için uygundur?

Zaman ve yaş itibariyle ya da doğum sonrası veya kilo artışı nedeniyle kalçalarında sarkma yaşayanlar, kalça büyüklüğü doğuştan ya da zayıflıkları nedeniyle az olanlar; kısacası, bir şekilde kalçalarının düz veya sarkmış görünümünden rahatsız olan herkes bu operasyona başvurabilir. Popo kaldırma ameliyatı genel sağlık problemi bulunmayan herkes için uygun bir ameliyattır.

Kalça

POPO KALDIRMA AMELİYATI

Popo kaldırma ameliyatı nasıl yapılır?

Popo kaldırma ameliyatı kısaca özetlemek gerekirse; üst kısmından kesilerle girilen kalçanın alttan serbestlenip yukarı çekilerek fazla derisi ve yağının alınması ile yapılır. Bu operasyon aslında ters bir karın germe işlemi gibidir. Operasyon sırasında dokunun kendi içine rulo yapılıp katlanması yöntemi ile de popo dolgunluğu arttırılabilir. Aynı esnada gerekirse kalçaya protez de yerleştirilebilir. Yine beraberinde, gerekli ise bel, kalça ve basen bölgelerine liposuction veya lazer lipoliz de yapılabilir. Operasyon sırasında oluşacak kesi izleri iç çamaşırı altında saklanacak şekilde planlanır.

KALÇA SİLİKON AMELİYATI

Kalça silikon ameliyatı nasıl uygulanır?

Kalça silikon ameliyatı sarkıklığı olmayıp kalça bölgesine yalnızca hacim kazandırmak isteyenlerin tercih ettiği bir uygulamadır. Bu operasyon sırasında bölgeye hacim kazandırmak amacıyla 4-5 cm kadar kesilerden girilerek popo kaslarının arasına silikon protezleri yerleştirilir. Kalçaya hacim kazandırmak için tercih edilebilecek bir diğer yöntem ise yağ enjeksiyonu uygulamalarıdır.

Estetik

KALÇA DOLGUSU UYGULAMASI

Kalça dolgusu uygulaması nasıl yapılır?

Kişinin kendisinden alınan yağın veya doku kokteylinin uygulanması basit estetik cerrahi prosedür olarak sevindirici sonuçlar vermektedir. Bu operasyon sonrası günlük sosyal aktivitelere hemen geri dönülebilir. Ertesi gün sırtüstü yatmak mümkündür. Oturmakta hiçbir sorun yoktur. Pansuman gerekmez. Günlük sosyal aktivitelere hemen dönülebilir. Ağır sportif faaliyetlere başlamak için ise birkaç ay beklenmelidir.

Kalça dolgusu kalıcılığı olan bir uygulama mıdır?

Yağ dokusunun kalıcılığı oldukça fazladır. Erime oranı düşüktür ve kalan miktar genelde yeterlidir. Nadiren ikinci bir doldurma işlemine gerek duyulur.

“İSTEDİKLERİ GÖRÜNÜME KAVUŞMAK KİŞİLERİN ÖZ GÜVENLERİNİ ARTIRIR”

Bu operasyonlardan birine başvurmanın avantajları arasında neleri sayabilirsiniz?

Popo kaldırma ameliyatı , kalça silikon ameliyatı ve kalça dolgusu uygulamaları ile daha estetik ölçülerde, dik ve yuvarlak görünümlü kalçalara sahip olmak mümkündür. Kişiler istedikleri kalça görünümüne kavuştuklarında bu onların öz güvenlerini artırır. Orantılı bir vücut yapısına kavuşup kıyafet seçimi konusunda daha rahat davranmaya başlamak bu operasyonların en belirgin avantajıdır. İnsanlar bu operasyonlar sonrasında, psikolojik duygularında ve sosyal yaşantılarında mutlaka belirgin iyileşmeler yaşarlar.

Popo Kaldırma Ameliyatı

Popo kaldırma ameliyatı fiyat bilgisi nereden alınabilir?

Popo kaldırma ameliyatı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için +90 212 255 40 40 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Diğer iletişim kanallarımızdan bize ulaşmak için lütfen tıklayın.

Günümüzde her geçen gün daha da çok gelişmekte olan estetik cerrahi ile istenilen kalça görünümüne sahip olmak oldukça kolaydır. Birkaç farklı yöntemle yapılabilen popo dikleştirme işleminin amacı kişilere diledikleri dik ve yuvarlak kalça görünümünü sağlayabilmektir. Popo kaldırma ameliyatı , kalça silikon ameliyatı ve kalça dolgusu uygulaması da bu amaçla yapılmaktadır. Popo kaldırma için hangi yönteme başvurulacağı vücut tipinize göre belirlenecektir. Tüm sorularınızı Op. Dr. Emre Gönen’le paylaşarak ameliyat öncesi ve sonrası süreçle ilgili merak ettiğiniz her şeyi detaylıca öğrenebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.