Kollardan Yağ Aldırma Nasıl Yapılır? Fiyat Bilgisi ve Diğer Detaylar

Kol Sarkması

Kollardan yağ aldırma (kol liposuctionu), kol sıkılaştırma ve kol gerdirme işlemleri hakkında tüm merak ettiklerinizi aşağıdaki soru-cevaplarda bulabilirsiniz.

Kollardan yağ aldırma (kol liposuctionu) ve kol gerdirme gibi kol inceltme operasyonlarına neden ihtiyaç duyarız?

Kalınlaşmış kollar kadınların en önemli sorunlarından biridir. Kol kalınlaşmasının nedeni neredeyse her zaman yağ artışıdır. Kilo alıp verme ve yaşlanma gibi sebeplerle derinin esnekliğini ve dolgunluğunu kaybetmesi kaçınılmazdır. Yaşın artmasıyla vücuttaki elastik ve kolajen liflerin yapısında bozulma ve deri altı yağ tabakasında küçülmeler meydana gelir. Bunun sonucunda vücut dokularında gevşeme ve sarkma oluşur. Bu sarkmalar kol bölgesinde oluştuğunda, kol germe ameliyatı ve kol liposuction işlemi ile düzeltilebilmektedir.

Kol inceltme yöntemleri nelerdir?

Kol bölgesinde incelme sağlamak için birkaç seçenek vardır. Cerrahi dışı seçenek olarak soğuk lipoliz uygulaması ve reaction cihazı ile radyofrekans enerjisi uygulaması faydalıdır. Özellikle soğuk lipoliz ile yağ miktarını azaltmak ve incelme sağlamak mümkündür. Reaction radyofrekans ile de cilt ve cilt altı seviyelerine sıkılaştırma yapılarak bölgede küçülme sağlanabilir. Tabii ki cerrahi dışı uygulamaların etkileri sınırlıdır. Eğer daha belirgin sonuçlar arzulanıyorsa kollardan yağ aldırma ve gerekirse germe işlemi de yapılmalıdır.

Ameliyatsız kol inceltme yöntemlerinden bahsedebilir misiniz?

Ameliyatsız kol inceltme için en gerçekçi yol soğuk veya sıcak lipoliz uygulamasıdır. Bu yöntemlerde temel prensip bir cihazın verdiği enerjiye bağlı olarak uygulama bölgesindeki yağ hücrelerinin öldürülmesi ve bu ölü yağ hücrelerinin zaman içerisinde vücuttan temizlenmesidir. Cerrahi bir işlem olmaması bu uygulamanın cazip tarafıdır. Tabii ki yapılacak tek bir uygulamanın liposuction kadar etkili olması beklenemez ama aynı uygulama tekrar tekrar yapılırsa etkisi de çoğalacaktır.

Kol Fotoğrafı

AMELİYATSIZ YÖNTEMLER ZAMAN İÇİNDE TATMİN EDİCİ SONUÇLAR MEYDANA GETİRİR

Kol inceltmek isteyen kişiler hangi durumlarda ameliyatsız yöntemlere başvurmalı, hangi durumlarda ameliyat olmalıdır?

Bölgesel yağlardan kurtulmanın en iyi yolu liposuction veya benzeri operasyonlar ile yağların alınmasıdır. Ancak bu tip cerrahi işlemlerden herhangi bir sebepten dolayı çekinceleri olanlar veya genel sağlık problemleri bulunanlar cerrahi dışı yöntemlere başvurabilirler. Cerrahi dışı yöntemlerin etkileri yavaş yavaş oluşur ancak sabırla bu yöntemlere başvurulmaya devam edilirse zaman içinde mutlaka tatmin edici sonuçlar alınacaktır.

Kollardan yağ aldırma (kol liposuctionu) işlemi nasıl yapılır?

Kollardan yağ aldırma vücudun diğer alanlarından yağ aldırmaya göre nispeten daha basittir. Çoğunlukla tek başına liposuction veya lazer yardımlı liposuction bunun için yeterlidir. Eğer ciddi deri fazlalığı veya sarkması da varsa beraberinde kol germe işlemi de yapılabilir. Kol bölgesinden liposuction ile yağ alma işlemi lokal anestezi altında veya genel anestezi altında da yapılabilir. Genel anestezi konfor açısından önerilir. Temel olarak dirsek ve omuz arasında kalan kol bölgesinin arka iç ve dış alanlarına liposuction işlemi yapılarak biriken yağ alınır ve kolda çok ciddi incelme sağlanır.

Bu operasyon ne kadar sürer?

Genellikle en fazla 2 saat kadar sürer.

Operasyon sonrası hastanede yatmak gerekir mi?

Hastanede kalmaya gerek yoktur. Aynı gün taburcu olmak mümkündür.

Kollardan yağ aldırma

HER YAŞA UYGUN BİR OPERASYON

Kol inceltme operasyonları kol kaslarına zarar verir mi?

Kol inceltme operasyonları kol kas yapılarına zarar vermez. Yağ dokusu, cilt ile kas dokusu arasında yerleşim gösterir. Dolayısı ile operasyonun kas yapısı ile bir ilişkisi yoktur.

Kollardan yağ aldırma işlemi hangi yaştan itibaren yapılabilir?

Yaşı küçük hastalara öncelikle doğal yollarla zayıflamaları önerilir ancak kişi bu aşamaları geçmiş, kendi kendine karar verebilme yetisi bulunan ve genel sağlık durumunda problem olmayan biri ise, yaşı küçük olsa dahi bu operasyondan faydalanabilir. Bununla beraber her yaş grubundan kişilere bu operasyon uygulanabilir.

Kol inceltme operasyonları sonrasında bölgede iz kalır mı?

Sadece yağ alma yani liposuction veya lazer yardımlı lipoliz veya lazer yardımlı liposuction işlemleri sonucunda iz kalmaz. Ancak kişiye bu işlemlerle birlikte kol germe operasyonu da yapılırsa, kol germe ameliyatı kesi yerinde çizgi halinde iz kalır. Genellikle bu iz büyük oranda iyileşme gösterir. İz, kolun iç-arka tarafına yerleşimlidir ve bu bölge vücutta daha az göze çarpan, nispeten daha gizli olan bir yerdir.

HER KOL LİPOSUCTİON İŞLEMİNİN ARDINDAN GERDİRME YAPILMASI ZORUNLU DEĞİLDİR

Kollardan yağ aldırma işlemi yapıldıktan sonra kol germe işlemi de yaptırmak zorunlu mudur?

Her kol liposuction işleminin ardından gerdirme yapılması gerekmez. Bu, derinin yağ alma sonrasında ne kadar toparlayacağına bağlı bir durumdur. Eğer yağ alma işleminden sonra derideki sarkmanın toparlanamayacağı öngörülüyorsa germe işlemini de yapmak gerekir. Genç ve deri sarkması olmayan hastalarda kol germe işlemine gerek yoktur.

Kol Liposuction

Yağlar alındıktan sonra kolda sarkma olur mu?

Her yağ alma işleminden sonra sarkma olmaz. Fazla miktarda yağ alımı planlanıyorsa veya hâlihazırda kol derisinde gevşeklik ve sarkma varsa yağ alma işleminden sonra sarkma görülebilir ve bu da kişinin kol germe ameliyatı da olması gerektiği anlamına gelir.

Liposuction yaptırdıktan sonra aynı bölgede tekrar yağlanma olur mu?

Doğru biçimde liposuction yapılan alanlarda tekrar aynı şekilde yağ birikimi olması çok zordur.

Kol inceltme operasyonu sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Genel yara bakımı ve korunması haricinde özellikle dikkat edilmesi gereken bir nokta yoktur. Operasyon sonrasında 1 hafta kadar süreyle kol korsesi kullanılır. Sonrasında yara yeri açık kalabilir. Operasyondan sonra hareket kısıtlaması yoktur. Üç gün istirahat yeterlidir. Operasyon sonrası dönemde ağrı yönetimi için basit ağrı kesiciler yeterlidir. Çoğu zaman hastalarımız ağrı kesici kullanımına bile gerek duymaz.

Kollardan yağ aldırma (kol liposuctionu) fiyatları hakkında nereden bilgi alınabilir?

Kollardan yağ aldırma fiyatları hakkında detaylı bilgiyi +90 212 255 40 40 numaralı telefondan bize ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Diğer iletişim kanallarımızdan bize ulaşmak için lütfen tıklayın.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.