Meme Büyütme Yöntemleri – Dolgun Memelere Sahip Olmak İçin Üç Yol

Göğüs Büyütme Yöntemleri

Meme büyütme yöntemleri hakkında merak ettiğiniz her şeyi aşağıdaki soru cevaplarda bulabilirsiniz.

Memelerin dolgun görünmesi estetik açıdan neden önemlidir?

Memeler, kadın bedeninin estetik görünümünü tamamlayan önemli parçalardır. Omuz genişliği, meme çevresi, bel ve kalça çevresi oranları bir kadın vücudunun estetik görünmesinde büyük paya sahiptir. Bu nedenle dolgun memeler de bu estetik görünümün tamamlanmasında önemli bir yer tutar.

Küçük meme şikâyetlerinin sebepleri nelerdir?

Memeler değişik şekillerde küçük olabilirler. Örneğin bir meme diğerinden daha küçük, asimetrik olabilir. Ya da bir meme doğuştan hiç mevcut olmayabilir. Bu durumda her iki memeyi eşit hâle getirmek gerekir. Ya da memeler eşit boyutta ama küçüklerse bu kez de hacimlerini artırmak gerekebilir.

Spor yaparak memelerin büyümesini sağlamak mümkün müdür?

Spor yaparak meme dokusu ve meme yapısı içerisindeki yağ dokusunu büyütemezsiniz. Spor sadece meme kaslarını büyütür ve bu, kadınların arzuladığı meme büyümesi ile aynı şey değildir. Kas büyümesi, kadınların arzuladığı feminen görünümün aksine daha maskülen bir görünüm oluşturur.

Estetik cerrahlarının uyguladığı meme büyütme yöntemleri nelerdir?

Bizim uyguladığımız meme büyütme yöntemleri yapay dolgu maddeleri ile meme büyütme, yağ transferi (yağ dolgusu) ile meme büyütme ve en çok bilinen ve sık başvurulan yöntem olan silikon meme implantı yerleştirilmesi gibi işlemlerdir. Tüm bu meme büyütme yöntemleri çok rahat ve güvenli bir şekilde uygulanabilmektedir.

MEME BÜYÜTME YÖNTEMLERİ I: YAPAY DOLGU MADDELERİ İLE GÖĞÜS BÜYÜTME

Ameliyatsız meme büyütme yöntemleri var mıdır?

Evet, bu tarz meme büyütme yöntemleri mevcuttur. Yapay dolgu maddeleri enjeksiyonları ile ameliyata gerek kalmadan memelerde hacim elde edilebilir.

Göğüs Estetiği

Yapay dolgu maddeleri kullanarak meme büyütme nasıl yapılır?

Yapay dolgu maddeleri ile meme büyütme, memelerin daha çekici ve doğal görünmesi için başvurulan ameliyatsız bir yöntemdir. Bu işlem, lokal anestezi ve sedasyon altında gerçekleştirilir. Silikon takma işleminden daha kısa süreli bir işlemdir. Uygulama 45 dakika ile 1 saat arası sürer.

Memelere yapay dolgu maddesi enjekte edilmesi emzirme için problem oluşturur mu?

Dolgu maddesi enjekte edilen alanın süt üretimi ve sütün dışarı çıkması ile ilişkisi olmayacağı için emzirme üzerinde olumsuz bir etkisi olmayacaktır.

Yapay dolgu maddeleri kullanarak meme büyütme işleminin avantajları nelerdir?

Bu yöntem, ameliyat olmaktan, narkoz almaktan çekinen veya cildinde ameliyat izi istemeyenler için bir alternatiftir. Kalıcılığı ortalama 3-5 yıl sürelidir.

MEME BÜYÜTME YÖNTEMLERİ II: YAĞ ENJEKSİYONU İLE MEME BÜYÜTME

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme nasıl yapılır?

Operasyon sedasyon ya da genel anestezi altında gerçekleştirilir. Hasta aynı gün rahatlıkla taburcu olabilmektedir. İşlem sonrasında memelerde ve yağ alınan bölgede hafif bir ağrı ve meme bölgesinde şişlik olabilir. Bu şikâyetler 15 gün içinde büyük ölçüde düzelecektir.

Göğüs Büyütme Yöntemleri

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme kalıcı bir işlem midir?

Verilen yağların kalıcılığı ortalama %40 ile %50 arasında değişmektedir. Bu yöntemle genelde memelerde bir beden büyüme sağlanmış olur. Eğer istenirse altı ay sonra aynı işlem tekrarlanabilir.

Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme neden tercih edilir?

Son yıllarda yapılan araştırmalar insan vücudunun en önemli erişkin kök hücre deposunun kendi yağ dokusu olduğunu, karın bölgesindeki yağların kemik iliğine oranla çok daha fazla kök hücresi içerdiğini kanıtlamıştır. Yağ alma işlemi ile birlikte normal liposuction tekniğinden farklı olacak şekilde daha yavaş biçimde elde edilen yağlar, santrifüj edilerek işe yaramayan kısımlarından kurtarılır ve meme dokusu altına transfer edilir. Kök hücre yönünden oldukça zengin olan yağ hücreleri, enjekte edildikleri bölgede onarım yapar ve hasarlı kısımlardaki dokunun yeniden eski hâlini almasına yardımcı olurlar. Bu yüzden yağ enjeksiyonu ile meme büyütme büyük ilgi görmektedir. Bununla birlikte vücudunda yağ dokusu fazlalığı olan ve aynı zamanda memelerini de büyütmek isteyen kişiler bu yönteme sıcak bakmaktadır. Çünkü bu yöntemle hasta hem vücudundaki fazla yağlardan kurtulur hem de dolgun ve hacimli memelere kavuşur.

Meme büyütme için yağ enjeksiyonu yaptırmanın avantajları nelerdir?

Memelere yağ transferi yapılması yani yağ dokusu ile meme büyütme yapılması uygun durumlarda oldukça akıllıca bir yöntemdir. Bu işlemle birlikte genellikle yoğun liposuction da yapılacağı için ikili faydası vardır. Vücudun inceltilmek istenen bir bölgesinden liposuction ile alınan yağ, hastanın memelerine yerleştirilerek dolgun meme görünümü sağlanır ve böylelikle çok yönlü fayda elde edilmiş olur.

MEME BÜYÜTME YÖNTEMLERİ III: SİLİKON TAKTIRMAK

Kişi kendine uygun meme büyütme yöntemini nasıl seçebilir?

Kişi yöntem seçemez, bu doktorun işidir. Kişiler yöntemler hakkında sınırlı bilgi sahibidirler ve bu doğrultuda isteklerini doktorlarına iletirler. Doğru yönteme doktorun yönlendirmesi ile ulaşılır.

En kalıcı meme büyütme yöntemi hangisidir?

Meme büyütme yöntemleri arasında en kalıcı olan yöntem meme silikon implantı uygulamasıdır.

Meme büyütme için silikon taktırmanın avantajları nelerdir?

Memelere silikon takmak hızlı ve pratik bir uygulamadır. Kısa süreli anestezi alınır. Toparlanma süresi çok kısadır. Uzun süreli iş güç kaybı olmaz. Uzun ömürlü, kalıcı ve güvenilirdir. Kolaylıkla eski haline döndürebilir. Bunların yanı sıra uzun yıllardır uygulanmakta olduğu için artık kendini de kanıtlamıştır.

“EN ETKİLİ YÖNTEM SİLİKON TAKTIRMAKTIR”

Göğüs Silikon Ameliyatı

Meme büyütmek için silikon taktırmakla yağ enjeksiyonu yaptırmak arasında kalan hastalar neye göre seçim yapılmalıdır?

Meme büyütme yöntemleri arasında her zaman ilk düşünülmesi gereken seçenek meme silikon implant uygulamasıdır. Çünkü implant uygulaması her zaman daha kolay ve pratiktir. Daha kontrol edilebilir ve geri dönüşümlüdür. Yağ çıkartmak için yapılacak liposuction her hastaya uygun olmayabilir ya da hasta bunu yorucu bulabilir.

Silikon takma ameliyatı nasıl yapılır?

Meme protezleri, sağlam dış silikon kılıf içinde yumuşak yarı akışkan özellikli silikon jel dolu olan, vücudumuz ile uyumlu medikal malzemelerdir. Silikon ameliyatı genel anestezi ile hastane koşullarında yapılır. Operasyon 1 saat kadar sürer.

Silikon takıldığında memelerde iz kalır mı?

Silikon takılırken üç kesi seçeneği vardır; meme altı kıvrımı (submammarian), meme baş alt kısmı (periareolar) ve koltuk altı (aksiller).

Giriş yeri neresi olursa olsun izler başlangıçta belirgin olacak ancak zamanla belli belirsiz hale gelecektir. Protez, hastanın meme yapısına göre meme dokusu arkasına ya da meme kasının (pektoral) arkasına yerleştirilebilir. Her uygulama şeklinin bazı avantaj ve dezavantajları vardır.

Silikon ameliyatı sonrası hakkında bilgi verebilir misiniz?

Ameliyat sonrası rahat geçer. Ağrı çok azdır. Protez, meme kası arkasına konulmuş ise birkaç gün kol hareketlerinde kısıtlılık yaşanabilir. Erken dönemde hafif şişlik vardır. Ameliyat sonrası memeye sütyen veya sargı uygulanır. Hasta 3-4 gün içinde işine dönebilir. 3 haftadan sonra protez yerine yerleşir ve meme normalleşir. Hastaya 2 ay ağır sporlardan (zıplama-koşma gerektiren) uzak durması önerilir. Silikonla meme büyütme ameliyatı genel olarak iyi ve kalıcı sonuçlar vermektedir.

Meme büyütme ameliyat fiyatları hakkında nereden bilgi alınabilir?

Meme büyütme ameliyat fiyatları hakkında detaylı bilgiyi +90 212 255 40 40 numaralı telefondan bize ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Diğer iletişim kanallarımızdan bize ulaşmak için lütfen tıklayın.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.