Bacak Estetiği

Bacak estetiği ile ilgili merak ettiğiniz detayları aşağıdaki soru cevaplarda bulabilirsiniz.

Bacak estetiği nedir?

Bacak estetiği üst bacak bölümü (uyluk bölümü), diz çevresi ve diz altı bölümü olarak üç ayrı başlıkta incelenmelidir. Bu bölümler hakkındaki detaylı anlatıma Bacak İnceltme Ameliyatı – Liposuction ve Germe Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Bacak bölgesindeki problemler zamanla kendiliğinden düzelebilir mi?

Bu tür sorunlar daha çok genetik kaynaklı oldukları için dışarıdan müdahale yapılmadığı sürece ne yazık ki düzelme imkânları yoktur.

Bacak estetikleri kimler için uygundur?

Estetik için engel oluşturacak ikincil sağlık problemi olmayan herkes bu estetiklerden yararlanabilir.

Bacak bölgesine yapılan estetikler neden önemlidir?

Bacak bölgesi özellikle kadınlarda estetik görünüm için oldukça önemlidir. Bacakların çok kalın ya da çok ince olmaması gerekir. Aksi durumlar yaşandığında bacak estetikleri bacakları istenen forma kavuşturmayı sağlar, bu yüzden önemlilerdir.

Ameliyatsız bacak estetiği var mıdır?

Evet, ameliyatsız bacak estetiği vardır. Buradaki amaç teknolojik medikal cihazlar yardımı ile bacakları daha pürüzsüz ve çekici hale getirmektir. Elbette bu cihazlarla yapılan işlemlerde ameliyatlar ile sağlanan radikal şekillendirmeler amaçlanmaz.

Bacak İnceltme Ameliyatı

İNCE BACAK KALINLAŞTIRMA – BACAK DOLGUSU – AYRIK BACAK ESTETİĞİ

İnce bacakları kalınlaştırmak için estetiğe başvurulabilir mi?

Evet. İnce bacaklar uygun bir şekilde kalınlaştırılabilir. Bu durum diz altı bölgesi için geçerlidir. Diz altı bölümünde en çok karşılaşılan sorunlardan biri calf bölümünün zayıflığıdır. Bu zayıflık ayrık bacak görünümüne neden olur. Diz altı calf bölgesinin, yani arka ve iç tarafın çok ince olması da estetik bakış açısından istenmeyen bir durumdur. Alt bacaklardaki zayıflık bacakların ayrık görünmesine sebep olur. Bu bölgenin eksiklikleri yağ dolgusu veya calf silikon implantları ile çözülebilir.

Bacak Estetiği

ÇARPIK BACAK ESTETİĞİ

Çarpık bacak estetiği nasıl yapılır?

Çarpık bacakların nedeni diz bölgesinin iç kısımlarında yağlanma artışı olmasıdır. Bir de beraberinde alt bacaklar da ince olduğunda çarpık bacak görünümü iyice belirginleşir. Bu gibi durumlarda diz bölgesine liposuction yapılır. Eğer alt bacaklarda incelik varsa bu bölgeye de yağ dolgusu yapılır ve bacakların yukarıdan aşağıya düzgün ve biçimli görünmesi sağlanır.

AYAK BİLEĞİ ESTETİĞİ

Ayak bileği estetiği nasıl yapılır?

Ayak bileği estetiği genellikle, ayak bilekleri kalın olan hastalar tarafından talep edilen bir estetiktir. Bu operasyonda amaç ayak bileklerinin mümkün olduğunca ince, biçimli ve kibar görünmesidir. Bu şekillendirme liposuction ile kolaylıkla yapılabilir ancak operasyon sırasında çok dikkatli olunmalıdır, çünkü iki ayak bileğinin simetrik olarak şekillendirilmesi gerekir.

Ayak Bileği Estetiği

Ayak bileği ameliyatı öncesi çizim yapılarak, şekillendirilecek alanın planlaması yapılır. Ameliyat sırasında genel anestezi tercih edilir. İşlem ardından korse giydirilir. Hasta 2 gün sonra duş yapabilir. 3-4 gün boyunca hafif düzeyde ağrı hissedilebilir. Korse yaklaşık 2 hafta kadar giyilmelidir.

Ayak bileği estetiği pansuman ve kontrol gerektirmeyen basit bir işlemdir. Tek zorluğu operasyon sonrasında ayaklarda ödem oluşmasıdır. Ödemli, şiş ayakların normal haline dönmesi birkaç haftayı alabilir.

Bacak estetiği ameliyatlarından sonra iyileşme süreci uzun mudur?

İyileşme, yapılan işlemin büyüklüğü ile orantılıdır. Bacak estetiği operasyonlarına özgü bir zorluk veya gecikme yoktur. Genel olarak tüm bacak estetiği operasyonlarından sonra hastalara külotlu çorap tarzında korse giydirilir ve bu korselerin 2-3 hafta kadar kullanılması önerilir. Bacak estetiği ameliyatlarından sonra ayaklarda hafif derecede ödem görülebilir.

Bacak estetiğinden sonra vücutta iz kalır mı?

İz sadece germe ameliyatlarından sonra insizyon hattının iyileşmesinde oluşur. Genellikle düzgün kesiler ve estetik dikişler ile kabul edilebilir seviyede bir iz olur. Sadece liposuction veya yağ dolgusu ile şekillendirme yapılacaksa iz olmaz.

Bacak estetiği fiyatları hakkında nereden bilgi alınabilir?

Bacak estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için hakkında bilgi almak için +90 212 255 40 40 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Konu hakkında merak ettiğiniz her şeyi Op. Dr. Emre Gönen’e danışabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.