Lazer Lipoliz Uygulaması

Kol Sarkması

Lazer Lipoliz (Lazer Yardımlı Liposuction)

Lazer lipoliz, lazer enerjisi kullanarak lipoliz yapmak demektir. “Lipoliz” sözcüğü ise “yağ hücresini parçalama/öldürme” anlamına gelir.

Eğer diyet ve egzersiz yapmanıza rağmen vücudunuzun bazı bölgelerindeki istenmeyen yağ alanlarından kurtulamıyorsanız çözümsüz değilsiniz. Lazer lipoliz ile vücudunuzdaki lokalize, inatçı yağ birikimini yok etmek mümkün.

Lazer Lipoliz Uygulaması

Lazer lipoliz, tek başına liposuction yapma ihtiyacı olmadan küçük alanlara da uygulanabilir. Hastaya lazer lipoliz yapılır, korse giydirilir ve bunun ardından iyileşmesi beklenir. Zaman içinde ölü yağ hücreleri vücudun çöpçü hücreleri tarafından temizlenir. Bu süre yaklaşık 3 ay uzunluğundadır. Bu süre sonunda o bölgede gözle görülür incelme, varsa selülitlerde azalma, hacimde küçülme görülür. Lazer lipolizde yağlar liposuction işleminde olduğu gibi dışarıya alınmadığından bu işlemin daha küçük alanlara uygulanması ve daha az yağ kalınlığı bulunan alanlarda kullanılması daha doğru olur. Ben pratikte bir seansta en fazla 25×25 cm alan için liposuction yapmadan lazer lipoliz uyguluyorum. Lazer lipoliz lokal anestezi altında  yapılabilen bir işlemdir. İlk uyuşturma esnasında hafif ağrı olabilir, uyuşturma yerleştikten sonra hiç ağrı olmaz. Kısa süre içerisinde işlem tamamlanır. Korse giydirilen hasta aynı gün evine gidebilir.  İşlemin ikinci veya üçüncü günü ise duş alabilir. Hastanın iki hafta kadar korse giymesi gerekmektedir.

Lazer Lipoliz Vücudun Hangi Bölgelerine Uygulanır

Bu yöntem yağ dokusu ile problemin olduğu her bölgede kullanılabilir. Karın bölgesi, sırt bölgesi, bel bölgesi, çene, gıdı ve boyun bölgesi, kalça, bacak, diz, ayak bileği, erkek memesi, kol ve yüz bölgesi gibi ince çalışma gerektiren alanlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Lazer Lipoliz Sonrası Dönem Nasıldır?

İşlem sonrası uygulama yapılan bölgeye bir bandaj tatbik edilir. Bu bandaj yaklaşık 4-5 gün hastada kalır. Yöntem uygulandıktan 1-2 gün sonra kişi sosyal hayatına dönebilir.

Lazer lipoliz hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız “Lazer Lipoliz Nedir, Nasıl Yapılır – Uygulama Sonrası Süreç” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.