lazer lipoliz uygulaması

Kol Sarkması

Lazer lipoliz(lazer yardımlı liposuction)

Lazer Lipoliz : Lazer enerjisi kullanarak lipoliz yapmak anlamındadır. Lipoliz: Kelime anlamı ile yağ hücresini parçalamak/öldürmek anlamına gelir.

Eğer diyet ve egzersiz yapmanıza rağmen bazı bölgelerinizde istenmeyen yağ alanlarından kurtulamıyorsanız ya da ideal kilonuzun üzerinde lokalize, inatçı yağ birikimini yok etmek istiyorsanız çözümsüz değilsiniz.

Lazer lipoliz nedir?

Lazer enerjisi yoğunlaştırılmış ve odaklanmış ışık enerjisidir. Odaklanmış ışık enerjisi yüksek ısı oluşturur. Oluşan ısı yağ hücrelerini parçalar ve eritir. Sıvılaştırılan yağ liposuction ile kolayca dışarıya alınır. Lazerin etkisi ile oldukça homojen bir şekilde yağ alımı sağlanır. Her taraftan eşit miktarda yağ alımı yapılmasına olanak verir.   Ayrıca oluşan ısı etkisi ile yüzeysel uygulamalarda ciddi şekilde cilt sıkılaştırması yapılabilir.

Lazer lipoliz uygulaması

Lazer lipoliz, tek başına liposuction yapma ihtiyacı olmadan küçük alanlara da uygulanabilir. Lazer lipoliz yapılır, korse giydirilir ve iyileşmesi beklenir. Zaman içinde ölü yağ hücreleri vücudun çöpçü hücreleri tarafından temizlenir. Bu süre yaklaşık 3 ay gibidir. Bu süre sonunda o bölgede gözle görülür incelme, varsa selülitlerde azalma, hacimde küçülme görülür. Tabi ki yağlar liposuction işleminde olduğu gibi dışarıya alınmadığından daha küçük alanlara uygulanması ve daha az yağ kalınlığı bulunan alanlarda kullanılması daha doğru olur. Ben pratikte bir seansta en fazla 25x25cm alan için liposuction yapmadan lazer lipoliz yapıyorum. Lazer lipoliz lokal anestezi altında  yapılabilen bir işlemdir. İlk uyuşturma esnasında hafif ağrı olabilir, uyuşturma yerleştikten sonra hiç ağrı olmaz. Keyifli ve kısa süre içerisinde işlem tamamlanır. Korse giydirilir ve aynı gün evine gidebilir.  İkinci veya üçüncü gün duş alınabilir. 2 hafta kadar korse giyilmesi yeterlidir.

Lazerin yağ dokusu üzerindeki etkisi nedir?

Lazer ışığı yağ dokusuna çarpınca foto termik bir etki ile yağ hücrelerinin duvarının parçalanmasını sağlar. Derinin alt tabakaları tekrar organize olur. Bu etkinin sonucu doku kalitesinde artış ve sıkılaşmadır.

Lazer lipoliz ile yağ eritme nasıl yapılır?

İşlem bölgesel yağ fazlası olan yerlerin işaretlenmesi ile başlar. Sonrasında fototermal enerjiden korunmak için tedavi yapılacak bölgeye lokal anestezik madde uygulanır. 10 dakikalık bekleme süresinin ardından lazer fiberoptik kablosu yağ dokusu içine gönderilir. Bu kablo ile yağ dokusunun bütün katmanları taranır. Belirli dozda enerji dokuya verildikten sonra işlem sonlandırılır. Dikiş gerektirmez ve işlem sonrası baskılı bandaj uygulanır. Lazer yağ eritme lokal anestezi altında yapılabilmesi, işlem sonrası morluk ve şişliğin çok az olması oldukça avantajlıdır. Genellikle her bir bölge için bir seans yeterli olmakta, işlem süresi her bir bölge için 15 ile 60 dakika arasında değişmektedir.

Lazer lipoliz

Bu yöntem yağ dokusu ile problemin olduğu her bölgede kullanılabilir. Karın bölgesi, sırt bölgesi, bel bölgesi, çene, gıdı ve boyun bölgesi, kalça, bacak, diz, ayak bileği, erkek memesi, kol ve yüz bölgesi gibi ince çalışma gerektiren alanlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Lazer lipoliz kimler için uygundur?

Kadın ve erkeklerin özellikle diyet ve egzersize cevap vermeyen bölgelerinde istenmeyen yağ alanlarından hızla kurtulmalarını sağlar. İdeal kilonun üzerindeki hastalar için ve lokalize, inatçı yağ birikimini yok etmek için uygundur.

Lazer lipoliz ile yağ eritmenin avantajları nelerdir?

>>Bölgesel incelme

>>Cilt toparlaması ve sıkılaşması

>>Daha hızlı iyileşme süreci

>>Daha güvenli uygulama

>>Uygulama sonrası daha az ağrı hissi

>>Lokal anestezi ile günlük aktivitelere hemen dönebilme

Lazer lipoliz sonrası dönem nasıldır?

İşlem sonrası uygulama yapılan bölgeye bir bandaj tatbik edilir. Bu bandaj yaklaşık 4-5 gün kalır. Kişilerin ağrı eşikleri farklı olsa da genellikle çoğu hastada basit ağrı kesiciler yeterli olmaktadır. Yöntem uygulandıktan 1-2 gün sonra kişi sosyal hayatına dönebilir.