meme küçültme

Meme estetiği ameliyatları içinde belki de bazı durumlarda mecburen yapılan tek estetik ameliyat meme küçültme ameliyatıdır. Çünkü iri meme yapısı ciddi ağırlık yaparak fiziksel aktiviteyi kısıtlayabilir. İri memeler ağırlıkları ile boyun ve sırt bölgesinde omurga ve kas ağrıları oluştururlar.

meme-diklestirme-4

iri memeler

İri memeler ciddi ağırlık oluştururlar. Her birinde 500gr fazlalık olduğunu farzetsek, toplamda 1kg yük sürekli boynumuzda taşınmak durumundadır. Zaman içinde boyun ve sırt ağrıları oluşturur. İri memeler ayrıca kişiyi olduğundan daha kilolu gösterir. Sosyal hayatta dikkat çekici yönü ile zorluk yaratabilir. Kıyafet seçiminde sorunlar olabilir. Alt beden ölçüsü ile üst beden ölçüsü arasında oluşan fark birçok zaman ciddi sorun oluşturur. Bunlar gibi ve benzeri birçok durum sosyal, fiziksel ve sağlık açısından bu ameliyatı estetik ile beraber bir bakıma zorunlu da hale getirir.

meme küçültme ameliyatı

Bu ameliyat oldukça rahat atlatılır. Sorun çıkma ihtimali çok düşüktür. Ameliyat sonrasında da ciddi ağrı olmaz. İş gücü kaybı yaratmaz. 3 gün istirahat yeterlidir. Eriyen kapama malzemeleri kullanılır. Sonrasında dikiş alınmasına gerek yoktur. Ameliyat sonrası erken dönemde bir veya iki pansuman yeterlidir. Koruyucu sutyenler kullanılır. 2 hafta sutyen kullanımı yeterlidir. 6hafta kadar spor yasaklanır. Onun haricinde sosyal hayatı kısıtlayıcı bir durum yoktur. Ertesi günden itibaren normal yürüyüş ve günlük hayata dönüş önerilir.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.