Botoks

Yüz estetiği yüz, baş ve boyun bölgesindeki tüm yapıların her türlü plastik, estetik ve rekonstrüktif girişimlerin tamamıdır. Yüz estetiğinin genel amacı, hastanın daha zinde ve genç görünümlü bir yüze sahip olmasıdır. Yüz estetiğinde, yüzdeki sarkma, derin çizgiler giderilir, yağ ve deri fazlalıklarından kurtulunur. Böylece daha gergin, canlı ve genç bir yüz ortaya çıkar.

YÜZÜN YAŞLANMA BELİRTİLERİ

Göz ve çevresi yaşlanma belirtilerinin ilk gözlemlendiği alanlardır. Önce kaz ayakları oluşur, alın çizgilerinde belirginleşme meydana gelir, ardından göz kapaklarında torbalanmalar, bunu takiben alt ve üst göz kapağı ve kaşlarda düşme başlar. Bu yaşlanma bulgularına daha yavaş seyirli olarak yanak-burun bileşkesindeki çizgilerde derinleşme, yanaklarda sarkma, elmacık kemiklerinde düzleşme, boyunda sarkma ve yüzde kırışıklıklar eşlik eder. Erken dönemde bu belirtileri azaltmak için botox, dolgu, PRP gibi medikal tedavilere başvurulur. Daha sonraki dönemde hafif – orta düzeyde sarkmalar ve kırışıklıklar için yeni geliştirilmiş cihazlarla cerrahi olmayan birtakım yöntemler uygulanır. Bu yöntemler kişinin uygulama sonrası hemen sosyal hayatına dönebildiği oldukça konforlu ve işe yarar uygulamalardır.

Yüz Estetiği

İLERİ DÜZEYDEKİ KIRIŞIKLIKLARIN TEDAVİSİ

İleri düzeydeki kırışıklıkların ve sarkmaların tedavisinde cerrahi yöntemler tedavi için ana seçenek olmaktadır. Ancak yüz estetiği için cerrahi yöntemler istemeyen ya da cerrahi yöntemlerin uygun olmadığı kişilerde bahsedilen teknolojiler kullanılabilir, bu teknolojiler de pek çok yaşlanma bulgusunun azaltılmasına fayda sağlayacaktır.

YÜZ ESTETİĞİ UYGULAMALARI

Daha genç, daha canlı bir yüze sahip olmak için çözüm olarak pek çok estetik yöntem bulunmaktadır. Göz kapağı estetiği (blefaroplasti), klasik yüz germe, endoskopik orta yüz germe, kaş kaldırma ve lazer destekli mini face-lift (yüz germe) bu amaçla kullanılabilecek çeşitli yöntemlerdir.

Bunların dışında; kepçe kulak ameliyatı, burun estetiği, dudak dolgunlaştırma gibi yüzünüzle ilgili başka birçok estetik ameliyat çeşidi de mevcuttur.

Yüz estetiği ameliyatları ile yüzünüzdeki pek çok cilt sorununuzu çözmeniz veya yüzünüzde size hoş görünmeyen bir bölgeyi farklı bir görünüme kavuşturmanız mümkün.

Yüz Estetiği

YÜZ ESTETİĞİ İLE YÜZ GENÇLEŞTİRME

Yüzünüzü gençleştirmek istiyorsanız; önce sizin için hangi uygulamanın daha doğru olacağını bulmanız gerekir. Örneğin alın bölgenizdeki yoğun kırışıklardan şikâyetçiyseniz -alın bölgesindeki kırışıklıkların temel sebebi mimik kaslarınızın aşırı çalışmasıdır, siz kaşlarınızı çattıkça kırışıklarınızın sayısı artacaktır- alın bölgesine uygulanacak botoks yöntemiyle hem kırışıklarınızın çoğalma hızını yavaşlatabilir hem de kaşlarınızın daha biçimli görünmesini sağlayabilirsiniz.

Yanakta oluşan sarkmalar -cilt altı yastıkçıklarının boşalması sonucu oluşurlar- veya gözler ve elmacık kemiklerinin çevresinde oluşan problemler -yumuşak doku erimesinden kaynaklanır- için uygun tedavi ise yağ enjeksiyonu yapılarak bölgede dolgunluk sağlanmasıdır.

Botoks

Alt yüzünüzde sarkmalar varsa -nedeni elastik liflerin kaybolmasıdır- bu sarkmaları yok etmek için “kolajen sıkıştırma” diye de adlandırılan askılama ve endolifting gibi tedaviler uygulanır ve bu tedaviler sonucu genç bir görünüme kavuşmanız sağlanır.

Yüzünüzde deformasyon problemleri varsa ve yüz estetiği yaptırmayı düşünüyorsanız konuyla merak ettiğiniz her şeyi Op. Dr. Emre Gönen’e danışabilirsiniz. Yüz estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için ise +90 212 255 40 40 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.