Vaser Liposuction

Vaser liposuction nedir?

Asıl adı vaser yardımlı liposuction’dır. Vaser, ultrasonik bir ses kaynağıdır, ses dalgalarıyla yağ hücrelerinin patlatılarak sıvılaştırılması esasına dayanır. Liposuction ise bildiğimiz gibi “yağ alma” anlamına gelir. “Lipo” yağ, “suction” çekmek, emmek anlamlarındadır. İşlemin adı bu iki kelimenin birleşmesinden meydana gelmiştir. Dolayısıyla vaser liposuction’a da vaserle parçalanan yağların liposuction aspiratörüyle dışarı alınması ameliyatıdır diyebiliriz.

Vaser liposuction kimler için uygundur?

Liposuction ameliyatı olmayı düşünen herkes için uygundur. Tabii bu işlemi çok kalın yağ dokusunun içinde kullanmamak gerekir. Vaser liposuction daha çok boyut olarak küçük alanlara (dış bacak, iç bacak, sırt bölgesi gibi) yapılacak yağ alma işlemlerinde ve detaylı çalışılması gereken işlemlerde (karın bölgesine baklava deseni yapılması gibi) tercih edilmelidir.

Vaser liposuction cerrahi bir işlem midir?

Evet, cerrahi bir işlemdir. Girişimsel olan her uygulama cerrahi işlem olarak kabul edilir. Eğer işlem boyut olarak küçük alanlara yapılacaksa lokal anestezi ile klinik ortamında gerçekleştirilebilir ancak daha geniş alanlara uygulanacaksa genel anestezi ve hastane ortamı tercih edilmelidir.

Bu işlem vücudun hangi bölgelerine yapılabilir?

Diz içi, diz altı bölgesi, alt bacak, ayak bilekleri, üst iç bacak, basenler, kol arkaları, koltuk altı, kürek kemiğinin üstü, sutyen hattı bölgesi vb. bölgelere yapılabilir.

Vaser Liposuction

VASER LIPOSUCTION AMELİYATI NASIL YAPILIR

Vaser liposuction nasıl yapılır?

Standart liposuction prosedürleri uygulanarak yapılır. Normal liposuction’dan tek farkı vaser cihazı ile yağ hücrelerinin parçalanmasıdır.

Bu operasyon ağrılı bir işlem midir?

Vaser değil ama liposuction genel olarak birkaç gün ağrı yapabilecek bir işlemdir. Tabii bu ağrıların ölçüsü ameliyatın büyüklüğüne göre değişir. Örn; sadece dizin altına yaptığımız bir liposuction işlemi sonrasında hasta çok ağrı hissetmeyecektir. Ama karın, sırt, bel, bacaklar gibi geniş bölgelere işlem uygulandığında bu biraz yorucu ve ağrılı olabilir.

İşlemin uzunluğu ne kadardır?

Bu da işlem yapılan alanla ilişkili. Kabaca her bir alana vaser liposuction uygulanması yaklaşık 1 saat sürer diyebiliriz.

Yağ Alma

“AMAÇ VÜCUDUN ŞEKİLLENMESİNE YARDIMCI OLMAKTIR”

Vaser liposuction kilo verdirir mi? Kaç kilo verdirir?

Vücuttan çıkarılan her yağın kilogram olarak bir karşılığı olacaktır tabii ki. Ancak işlem sonrası için net bir söylemde bulunmamız, şu kadar kilo vereceksiniz diyerek bir rakam belirtmemiz ne yazık ki mümkün değil. Yaşanacak kilo kaybı, işlem yapılan alana, işlemin kapsamına göre değişecektir. Şunu da belirtmek gerekir ki vaser liposuction’da ana amaç hiçbir zaman kilo verdirmek değildir. Bu işlemde amaç daha çok vücudun şekillenmesine yardımcı olmaktır. Ancak tabii yine de işlem sonrası kilo kaybı gerçekleşecektir.

Vaser liposuction’ın normal liposuction’dan farkı nedir?

Vaser liposuction’ın normal liposuction’dan tek farkı yağların parçalanma aşamasında ultrasonik vaser cihazının kullanılmasıdır, başka bir fark yoktur.

Vaser liposuction riskleri olan bir işlem midir?

Tabii ki, her cerrahi işlem gibi vaser liposuction’ın da riskleri vardır. Vaser cihazı ciddi bir enerji kaynağıdır, doğru şekilde kullanılmazsa cilt yanıklarına neden olabilir. Bu nedenle işlem sırasında çok dikkatli olunmalıdır.

Bu işlemin avantajları nelerdir?

Vaser cihazı ultrasound enerjisine dayalı bir cihazdır. Ultrasound ses dalgaları ile yağ hücrelerini parçalar ve sıvılaştırır. Bu sayede liposuction işlemi daha kolay ve efektif yapılabilir. Vaser de lazer ile benzer şekilde daha homojen ve efektif yağ alma işlemi yapılmasına yardımcı olur.

Vaser liposuction’ın bir diğer avantajı ise diğer yağ alma yöntemlerine göre daha az travmatik olmasıdır. Daha az travmatik olunca vücudun işleme verdiği ağrı, ödem vb. gibi tepkiler de daha az olacaktır.

İyileşme süreci nasıldır?

İyileşme süreci, işlem yapılan alanla bağlantılıdır. Genel olarak birkaç gün içinde, vücuttaki ödemin büyük bölümü gitmiş, ağrı önemli ölçüde azalmış olur.

Vaser Liposuction

VASER LIPOSUCTION AMELİYATI SONRASI

Ameliyat sonrası nelere dikkat edilmelidir?

-Üç hafta süreyle korse giyilmelidir. Üç hafta sonra yine belli periyotlarla korse giyimine devam edilmelidir. Korseden rahatsız olunmuyorsa daha uzun süreli de kullanıma devam edilebilir. Bu sırada korsenin iz yapmamasına dikkat edilmelidir. Korse hep düzgün, ütülü olmalıdır. Katlanma, kırılma izleri olmamalıdır.

-Belli pozisyonlarda uzun süre kalınmamalıdır.

-İşlemden sonra üç gün duş yapılmamalıdır.

-Dört-altı hafta süreli olarak ağır sporlar yapılmamalıdır. Basit egzersizler yapılabilir.

Bu işlem başka operasyonlarla kombine edilebilir mi?

Evet, edilebilir. Meme ameliyatı, karın germe vb. operasyonlarla halihazırda sıklıkla kombine edilmektedir.

Vaser liposuction vücutta iz bırakır mı?

Kanüllerin giriş yerlerinde sivilce gibi küçük izler kalabilir ancak bu küçük izler de zamanla neredeyse hiç görülmeyecek hale gelecektir.

İşlemin sonucu ne zaman ortaya çıkar?

Bir hafta – on gün içinde işlem sonucu tamamen belli olacaktır, iyileşme devam ettiği sürece görüntü de daha iyiye doğru gider.

Vaser liposuction yaptıranların memnuniyet oranı nedir?

Bu, memnuniyet oranı oldukça yüksek bir ameliyattır. Bunu bütün liposuction işlemleri için de söyleyebiliriz. Yağ alımı operasyonu sonrası hastalar yaşadıkları süreci sonuçlarından çok memnun olarak tamamlarlar.

Vaser liposuction fiyat bilgisi nereden alınabilir?

Fiyat bilgisi almak için +90 212 255 40 40 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.