Sırt ve koltuk altı yağları

Sırt ve koltuk altı yağları kadınların yağlanma şikâyetlerinin başında gelmektedir. Sütyen hattı dediğimiz alan, sütyenlerin lastikli alt kısmının çevrelediği tüm sırt ve göğüs altı çevresini kaplar. Bu bölgede yaşanan yağlanmalar sırt bölgesini daha kalın ve kaba gösterir. Üst kısım kalınlaştıkça vücudun orantılı yapısı bozulur (bölgedeki birikimler bozduğu bel kıvrımını da olduğundan daha kalın gösterir) ve kişiler görüntülerinden rahatsız olmaya başlarlar.

Sütyen bölgesi yağları olarak da ifade ettiğimiz sırt ve koltuk altı yağları sütyen çevresinde taşma yaratır. Bu taşma, yağlanma arttıkça kıyafetlere de yansır ve kıyafet seçiminde rahat davranamamak kadınların günlük yaşantılarında büyük zorluklar yaşamalarına neden olur. Dolayısıyla bu yağlardan kurtulmak, kişinin kendini rahat ve özgür hissedebilmesi için oldukça önemlidir.

Sütyen Bölgesi Yağları

OPERASYON SEÇENEKLERİ

Sütyen bölgesindeki kalınlık her zaman yağlanma artışı ile ilişkilidir. Eğer yağlarınızdan kurtulmak için cerrahi dışı yöntemler tercih ediyorsanız bu bölgede cerrahi dışı yöntemlerden soğuk lipoliz ve kavitasyon uygulaması ile kısmı iyileşme sağlanabilir. Ancak cerrahi dışı yöntemlerin sonuçları sınırlıdır. Bu yüzden daha belirgin sonuçlar görmeyi arzu edenlerin lazer yardımlı liposuction operasyonu yaptırması gerekir.

Sütyen bölgesi için uygulanan lazer lipoliz veya liposuction işlemleri genellikle vücudun diğer alanlarına yapılacak uygulamalarla kombine edilir. Eğer sadece göğüs altı yağları için yapılacaksa işlem lokal anestezi altında da yapılabilir. Ancak konfor açısından genel anestezi kullanılması önerilir.

Sırt ve koltuk altı yağları

OPERASYON SONRASI

Sırt ve koltuk altı yağları için yapılacak yağ alma veya lazer işlemi yaklaşık bir saat kadar sürer. İşlem sonrasında hastanede kalmaya gerek yoktur. Aynı gün taburcu olmak mümkündür. Operasyon sonrası dönem oldukça rahat geçer. Hastaya sırtı saran korseler giydirilir ve bu korseleri iki hafta kadar kullanması önerilir. Üç gün istirahatten sonra iş yaşantısına dönülebilir. İşlem sonrası ağrı duyan hastaların basit ağrı kesiciler kullanması yeterli olacaktır. Bunlar dışında, bir diğer tavsiye de uygulama sonrasında Reaction gibi cilt şekillendirici cihazların yardımlarına başvurulmasıdır. Zira bu tarz cilt şekillendiriciler bölgenin görünümünün iyileşmesine hayli faydalı olurlar.

İletişim kanallarımıza ulaşmak için tıklayınız.

Konu hakkında merak ettiğiniz tüm soruları Op. Dr. Emre Gönen’e sorabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.