Sırt Estetik Ameliyatı

Sırt estetiği diğer estetik çeşitleri kadar ön planda olmasa da aslında vücut estetiğinde çok önemli bir yere sahiptir. Biçimli bir sırt güzel görünüme çok şey katar ve sırt dekoltesi çoğu zaman, şık bir elbisenin en önemli tamamlayıcılarından biridir. Sırt estetik ameliyatı ile ilgili merak ettiğiniz şeyleri aşağıdaki soru-cevaplarda açıklamaya çalıştık. Bu konuyla ilgili sormak istediğiniz diğer soruları yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

Sırt bölgesiyle ilgili en sık karşılaşılan sorun nedir?

Sırt bölgesinde en sık karşılaşılan sorun bu bölgedeki geniş ve kaba görünümdür. Bunun en büyük nedeni ise sırt bölgesinin fazla yağlı olmasıdır. Bu bölgedeki yağ alma operasyonları vücut şekillendirmede oldukça önemlidir ve hastaya mutlaka bunun hakkında görüş bildirilmelidir.

SIRT BÖLGESİNDE YAĞLANMANIN SEBEPLERİ

Sırt bölgesinde yağlanma neden olur?

Sırt bölgesini; her iki kürek kemiği alanı, enseye doğru uzanan bölge, aşağıda bel oyuntusuna uzanan alan ve her iki memeden koltuk altına uzanan alanın tamamı olarak düşünebiliriz. Bu bölgeler yağ birikimine ve genişlemeye çok uygun alanlardır. Yapısal bir özellik olarak bazı insanlarda sırt bölgesi primer yağ depolama alanı bile olabilir. Kadınlarda bu durum erkeksi bir görünüm ortaya çıkarır. Bu vücut tipinde genellikle geniş sırt yapısı (bu alanda yağlanma artışı vardır), iri memeler ve dar kalça yapısı görülür.

Sırt bölgesinin yağlanmasında yetersiz yapılmış önceki karın liposuction işleminin de payı vardır. Yetersiz yapılan yağ alma işlemleri eğer sonrasında kalori alımına dikkat de edilmezse farklı alanlarda, özellikle de sırt ve ense bölgelerinde yağlanmaya sebep olabilir.

Sırt estetiği

Sırt estetiği nedir?

Sırt estetiği sırt bölgesinde yapılan estetik amaçlı işlemlerin tamamıdır. Sırt bölgesinde ve omuz alanlarında liposuction işlemi yapılarak beden olarak küçülme sağlanır. Eğer aşırı kilo verme sonrası sırt ve koltuk altı derilerinde sarkma varsa bu bölgeler için germe işlemleri de yapılabilir.

Sırt estetiği çeşitleri nelerdir?

Sırt estetik ameliyatı çeşitlerine yağ alma (liposuction) ve eğer deride aşırı sarkma varsa germe ameliyatını örnek gösterebiliriz.

Sırttan yağ aldırma ihtiyacı nasıl ortaya çıkar?

Sırt bölgesindeki fazlalık, bu bölgede ortaya çıkan kaba görüntü ile hemen kendini belli eder. Kadınlarda özellikle sırtı açıkta bırakan elbiselerde sırtta dolgunluk ve koltuk altına doğru taşma oldukça rahatsız edici bir görünüm oluşturur. Bu görünüm de sırt estetiği ihtiyacını doğurur.

Sırt estetiği için uygun adaylar kimlerdir?

Sırt bölgesinde yoğun yağ birikimi olan hastalar bu operasyon için uygun adaylardır.

Sırt Estetik Ameliyatı

SIRT ESTETİĞİ

Sırt estetiği nasıl yapılır?

Sırt estetik ameliyatı koltuk altı, kürek kemikleri üzeri alan, meme yanları ve bazen de meme altına doğru uzanan sütyen hattı bölgelerinde bulunan yağların alınması (liposuction) ile yapılır. Amaç sırt bölgesinin bedenini küçültmektir. Bunun için bazı durumlarda sadece yağ alımı yeterli olmaz. Aşırı kilo vermiş, deri sarkması bulunan hastalarda sütyen hattı bölgesinden kürek kemiklerine uzanan hat boyunca fazla deri alınacak şekilde deri germesi de yapılır.

Sırt liposuction işlemlerinde lazer, vaser ve power liposuction oldukça kolaylaştırıcı teknolojiler sunmuştur. Bu bölgenin derisi kalın, bağ dokusu kuvvetlidir; bölgedeki yağ dokusunu ayrıştırmak, parçalamak ve çekmek gerçekten zordur. Dolayısıyla lazer, ultrason veya mekanik vibratör cihazları işimizi gerçekten oldukça kolaylaştırmaktadır. Bunlar olmadan bu bölgenin şekillendirilmesi çok çok zordur.

Sırt bölgesi estetiği sonrası süreç nasıldır?

Sırttan yağ aldırma sonrası korse kullanımı gereklidir. Operasyonun üçüncü gününden itibaren duş yapılabilir. Yapılan işlemler sonrası sırtta morarma ile karşılaşılabilir ancak bu önemli değildir, sırttaki morarma 10 gün içinde geçmiş olacaktır. Hasta operasyonun ertesi günü rutin hayatına dönebilir. Dört hafta kadar süreyle aktif spor yapılması yasaktır.

Sırt estetiği fiyatları hakkında nereden bilgi alınabilir?

Sırt estetiği fiyatları hakkında bilgi almak için +90 212 255 40 40 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.