YÜZ GERME İŞLEMLERİ

Yüz bölgesinde birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkan yaşlılık belirtilerinin ortadan kaldırıldığı cerrahi işlemler yüz germe estetiğini oluşturmaktadır. Yüz germe estetiğinin amacı, hastanın doğal ve genç bir yüze sahip olmasıdır. Yüzlerine yorgun, üzgün ve yaşlı bir ifade katarak kadınların psikolojisini olumsuz bir şekilde etkileyen ve onları üzen deformasyonlar yüz germe ya da gençleştirme estetiğiyle silindiğinde kişi olduğundan 10-15 yaş daha genç bir görünüme kavuşmaktadır. Sarkma, derin çizgiler, fazla yağ dokusu ve fazla deri giderildiği için yanak, dudak kenarları, boyun bölgesi gergin, canlı, doğal, genç ve daha dinamik görünmektedir. 

AMELİYAT ÖNCESİ

Yüz sarkması ile ilgili probleminiz olduğunda ve ameliyata karar verme aşamasına geldiğinizde, önce ne istediğinizi ve neden istediğinizi düşünüp, ardından Op.Dr.Emre Gönen’le görüşmeniz yeterlidir. İstek ve beklentilerinizi anlatabilir ve kendisinden fikir alabilirsiniz. Sigara kullanıyorsanız ameliyattan 10 gün önce bırakmanız çok önemlidir.

AMELİYAT SONRASI

Ameliyat sonrası erken dönem genellikle rahat geçer. Gözler, burun ve ağız açık bırakılacak şekilde baş sargısı ve yanaklara soğuk ped uygulanır. Doku içinde kan birikmesini önlemek amacıyla diren denilen silikon borular konabilir. Direnler en geç 2 gün içinde çekilir. Sargı 2-3 gün sonra tamamen açılır. Genel kontrol ve pansuman değişimi yapılır. Saçlar bu dönemde yıkanabilir. Dikişler eriyen tür değilse 5-7 gün içinde alınır. Ödem ve morluklar 7-10 günde büyük ölçüde kaybolmaktadır. Hasta makyaj yapabilir ve günlük hayatına dönebilir. Ancak ameliyat sonrası birkaç hafta güneşten korunulmalıdır, zorunlu hâllerde koruyucu kremler kullanılmalıdır.

AMELİYAT

Ameliyat hastane koşullarında, anestezi uzmanının gözetiminde, ameliyathanede yapılır. Genel anestezi ile yapılabildiği gibi, intravenöz sedasyon (sakinleştirici ilaçlar eşliğinde) lokal anestezi ile de yapılabilir. Bu tür ameliyatlar, tekniğe ve yapılacaklara göre 3-10 saat sürebilir. Aynı gün eve çıkmak mümkündür ancak genellikle bir gece hastanede kalmak uygundur. Ameliyat izleri saklandığı için belirgin değildir. Şakak bölgesinde saçlı deri içinde, kulak önü ve arkasında gizlenir. Ancak yüzdeki bu izler çoğunlukla belirgin olmayan ve gizlenebilen izlerdir.

KİMLER YÜZ GERME OPERASYONU YAPTIRABİLİR?Yüz, Yüz Gerdirme, Yüz Germe, Kırışıklıklar, Derin Çizgiler, Mimik Çizgileri, Fiyatı, Fiyatları, En İyi Klinik, En İyi Doktor, En İyi Estetik Cerrah, En İyi Plastik Cerrah, Bakırköy, İstanbul, Estetik Ameliyat, Plastik Cerrahi, Estetik Operasyonlar, Nerede

Ortalama 40 yaş ve üzerinde olanlar veya 40 yaş altında olmasına karşın, boyun, yüz ve dudak kenarlarında, yanaklarında sarkma olan erkek ve kadınlara bu ameliyat uygulanır. Fakat yapısal ve genetik nedenlerle daha erken yaşlarda da bu ameliyatlar tam veya limitli olarak yapılabilir. Yüz germe ameliyatı sırasında, yüzün daha güzel ve daha genç görünmesi için, burun ve göz kapağı estetiği, alın düzeltme, kaş kaldırma ameliyatları da eklenebilir.