Estetik

Kol germe ameliyatı hakkında merak ettiğiniz her şeyi aşağıdaki soru – cevaplarda bulabilirsiniz.

Kol germe ameliyatı ihtiyacı hangi sebeplerle ortaya çıkar?

Kilo alıp verme ve yaşlanma gibi sebeplerle derinin esnekliğini ve dolgunluğunu kaybetmesi kaçınılmazdır. Yaşın artmasıyla vücuttaki elastik ve kolajen liflerin yapısında bozulma ve deri altı yağ tabakasında küçülmeler meydana gelir. Bunun sonucunda vücut dokularında gevşeme ve sarkma oluşur. Bu sarkmalar kol bölgesinde oluştuğunda kol germe ameliyatı ve liposuction ile düzeltilebilmektedir.

Kol germe ameliyatı olma ihtiyacını ortaya çıkaran şeyler benzer olsa da kollardaki sarkıklıklar ve sarkıklık ile birlikte birikmiş olan yağ dokusunun miktarı kişisel farklılıklar göstermektedir. Bu sebeple her hasta ayrı olarak değerlendirilir.

Aşırı kilo alıp – vermeye bağlı kol sarkması spor yaparak geçer mi?

Spor yaparak tüm dokuların kanlanması artsa da fazla, sarkmış ve çoğu zaman da çatlamış olan deriyi spor yaparak daha iyi hale getirmek ne yazık ki mümkün değildir.

Kol Germe Ameliyatı

Bu ameliyat için yaş sınırı var mıdır?

Keskin bir yaş sınırı yoktur ama zaten çok genç yaşlarda böyle bir problem görülme olasılığı neredeyse yoktur. İleri yaşlarla ilgili olarak ise genel sağlık durumu elverişli olan her yaştan hasta bu operasyonu yaptırabilir.

AMELİYAT NASIL YAPILIR?

Kol germe ameliyatı nasıl yapılır?

Ameliyat genel anestezi veya sedasyon altında yapılır. Kol iç ve arka kısmından sarkık deri ve fazla olan yağ dokusu çıkartılır. Aynı ameliyatta gerekirse kolun diğer bölgelerine liposuction yapılır. Kesi yeri iki tabaka şeklinde dikilir, ameliyat sonunda kol yumuşak bir pansumanla sarılır.

Ameliyat ne kadar sürer?

Kol germe ameliyatında, cerrahi germe işlemi öncesinde liposuction yapmak da gerekebilir. Liposuction da yapılacaksa işlem biraz daha uzayabilir ama genellikle kol germe işlemi her bir kol için yaklaşık bir buçuk saat sürer.

KOL GERME AMELİYATI İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER

Ameliyat sonrası hastanede yatmak gerekir mi?

Ameliyat sonrasında bir gece hastane yatışı önerilir. Böylelikle gece boyu uygun antibiyotik ve ağrı kesiciler takviye edilerek hastanın geceyi rahat geçirmesi sağlanır.

Kol germe ameliyatı riskleri olan bir ameliyat mıdır?

Genel anestezi ve genel ameliyat riskleri dışında özel bir riski yoktur. Ancak tabii ki ameliyat doğru bir şekilde yapılmazsa yara izi çok kötü yerleşebilir ve çok kötü görünebilir, aynı şekilde yara ve dikişlerde açılma ve kötü iyileşme de görülebilir ya da yetersiz germe söz konusu olabilir. Bu yüzden kol germe ameliyatının doğru biçimde yapılması çok önemlidir.

“KOL GERME AMELİYATI LİPOSUCTİON İLE BİRLİKTE YAPILDIĞINDA ÇOK İYİ SONUÇLAR VERİR”

Kol germe ameliyatı diğer germe ameliyatları ile birlikte yapılabilir mi?

Kol germe ameliyatı tek başına ya da diğer germe ameliyatları olan karın germe, meme küçültme veya meme dikleştirme, bacak germe ve bu germe işlemlerinin yanı sıra liposuction (yağ alma) ile de birlikte yapılabilmektedir. Kol germe ameliyatı özellikle liposuction ile kombine edildiğinde çok iyi sonuçlar verir. Bu iki operasyonun birlikte yapılması hem deri altı yağ dokusunu daha fazla inceltmekte hem de daha fazla deri çıkarılabilmesini sağlamaktadır.

Kol Germe Ameliyatı

Kol germe ameliyatı olmak yerine sadece liposuction yaptırılabilir mi?

Deri kalitesinin iyi olduğu ve sarkıklığın olmadığı durumlarda, yani sadece yağ birikiminin fazla olduğu durumlarda liposuction (liposakşın) yeterli olmaktadır. Ancak fazla yağ dokusu ile birlikte deri sarkıklığı da varsa mutlaka germe ameliyatı yapmak gerekir.

Operasyon sonrasında ameliyat izi kolun hangi bölgesinde/bölgelerinde olur?

Kol germe ameliyatı sonrası izler koltuk altına yakın bölgede ve/veya kolun iç kısmında olur. Bu bölgeler dışarıdan bakılınca en az gözüken yerlerdir. Çok fazla sarkma görülmeyen durumlarda sadece koltuk altı bölgesinde ameliyat izi oluşur.

Estetik

KOL GERME AMELİYATI SONRASI İYİLEŞME SÜRECİ

Kol germe ameliyatı sonrası korse takmak gerekir mi?

Evet, ameliyat sonrasında 1 hafta veya 10 gün boyunca kol korsesi takılması gerekmektedir. Bu sayede hem daha az şişlik olur hem de derinin altta kalan dokulara yapışarak küçülmesi sağlanır.

İzsiz kol germe ameliyatı olmak mümkün müdür?

İz olmadan herhangi bir germe ameliyatı yapmak mümkün değildir. Ancak kol germe ameliyatının son izi oldukça iyi bir yerde gizlidir, kolay fark edilmez, önden ve arkadan görülmez, kolların iç tarafına yerleşimlidir. Ayrıca bu izler zamanla iyileşeceğinden gün geçtikçe daha da belirginliği az bir hale gelecektir.

“KOL GERME AMELİYATI İZLERİNİN BELİRGİNLİĞİ BİR SENEDE KAYBOLUR”

Kol germe ameliyatı sonrası izler tamamen geçer mi?

Vücutta izlerin tamamen geçmesi söz konusu değildir. İnsan derisi iz bırakarak iyileşir. Ancak uzun dönemde izler oldukça kabul edilir bir düzeye gelir. Ameliyat izi bir aydan sonra belirginliğini kaybetmeye başlar, bir sene sonra ise belirginlik tamamen kaybolur.

Kol germe ameliyatından sonra günlük aktivitelere ne zaman dönülebilir?

4-5 gün sonra günlük aktivitelere geri dönülebilir.

Ameliyat sonrası dikişler ne zaman iyileşir?

8-10 gün sonra dikişler tamamen iyileşir.

Operasyon

Kol germe estetiğinden sonra kişi tekrar kilo alıp verirse kolda yeniden sarkma olur mu?

Kolda tekrar aynı miktarda yağlanma, kalınlaşma ve deride fazlalaşma olma ihtimali çok çok düşüktür. Fazla deri ile birlikte yağ dokusu da çıkarıldığı için o bölgedeki yağ hücre sayısı azalır. Bilindiği gibi erişkinlerde yeni yağ hücresi de oluşmayacağından genellikle aynı bölgede tekrar yağlanma, kalınlaşma vb. görülmez.

Kol germe ameliyatının tekrarlanması gerekir mi?

Tekrarlanma ihtimali yok denecek kadar azdır. Ancak ilk operasyonda herhangi bir sebepten dolayı az veya yetersiz alım ve germe yapıldı ise ve hasta da daha fazla kilo verdi ise belki oluşan yeni deri sarkması için bir kere daha kol germe estetiği yapmak gerekebilir.

AMELİYAT SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Kol germe ameliyatı olanlar ameliyattan sonra nelere dikkat edilmelidir?

Ani ve aşırı kol hareketlerinden uzak durmak gerekir. 1 hafta kadar dikiş hattı kapalı pansuman ile takip edilir. 3 hafta kadar deniz ve havuz yasaktır. Kollar kullanılarak ağır iş yapılması 3 hafta süreyle yasaktır. Hasta günlük aktivitelerini ertesi günden itibaren rahatlıkla gerçekleştirebilir.

Kol germe ameliyatı sonrası spor yapmaya başlamak için ne kadar beklemek gerekir?

Kol germe operasyonu sonrasında ortalama 3-4 hafta kadar özellikle kol bölgesine çalışılan aktif sporların yapılması uygun değildir.

Kol germe ameliyatı sonrası ödem problemi yaşanır mı?

Ameliyat sonrasında -özellikle liposuction da yapıldı ise- erken dönemde yani ilk 2 haftada ellerde ve ön kolda ödem olabilir. Normaldir. Hatta bu ödem kol korsesine bağlı da olabilir. Ara ara korsenin çıkartılması ve yarım saat kadar kolların yukarıda tutulduğu bir pozisyonda yatarak dinlenmek hastaya çok iyi gelir. Geç dönemde lenfödem tarzı bir ödemlenme ise görülmez.

Estetik operasyonu

KOL GERME AMELİYATI OLANLARIN YORUMLARI

Kol germe ameliyatı olanların yorumları hakkında bilgi verebilir misiniz?

Ameliyat sonrası aldığımız geri dönüşler oldukça iyidir. Kollardaki kalınlık, kabalık ve yarasa kanadı görünümü gider. Kıyafetlerin kolları daha iyi görünür. Hastalar kollarının kalın bölümlerini kapatmaktan kurtulurlar ve sosyal hayatlarında çok daha rahat etmeye başlarlar. İzlerden şikayet eden de hiç duymadım. Tabii ki iz de olmasa çok daha iyi olurdu ancak böyle bir şeyin mümkün olmadığını herkes biliyor ve hastalar da izleri oldukça kabul edilir buluyorlar. Hatta birçok hasta ile ameliyat öncesinde en kötü ihtimalle ameliyat izinin üzerine dövme yaptırması üzerine konuştuysak da bugüne dek hiçbir hasta bunu yapmaya gerek duymadı.

Kol germe estetiği olduktan sonra lazer epilasyona gidilmesinin bir sakıncası var mıdır?

Lazer epilasyon işlemi kıl köklerini ilgilendiren bir uygulamadır. Ameliyat ile hiçbir ilişiği bulunmaz. Kol germe estetiği olduktan sonra iyileşme dönemini tamamlayan herkes rahatlıkla lazer epilasyon yaptırabilir.

Kol germe ameliyatı fiyatı hakkında nereden bilgi alınabilir?

Kol germe ameliyatı fiyatı hakkında bilgi almak için +90 212 255 40 40 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Diğer iletişim kanallarımızdan bize ulaşmak için lütfen tıklayın.

2 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.