Estetik Ameliyat Öncesi ve Sonrası

Estetik ameliyat öncesi ve sonrası kıyaslamasını ameliyata girmeden önce yapabilir, VECTRA XT 3D simülasyon sistemi ile ameliyat sonrası halinizi önceden görebilirsiniz.

Estetik dünyasına mucizevi bir dokunuşta bulunan bu uygulama ile ilgili merak ettiklerinizi aşağıdaki soru cevaplarda bulabilirsiniz.

ESTETİK AMELİYAT ÖNCESİ VE SONRASI GÖRÜNTÜNÜZÜ KARŞILAŞTIRMAK ÇOK KOLAY

Vectra 3D analiz yöntemi nedir, nasıl yapılır?

Vectra 3D analiz yöntemi, olmayı düşündüğünüz estetik ameliyatın sonuçlarını hemen görmenizi sağlar. Ameliyattan önce yüksek çözünürlükte yüz, meme ve vücut fotoğraflarınız çekilir. Daha sonra fotoğraflar bilgisayar yazılım ortamında işlenerek üç boyutlu sanal gerçeklik haline getirilir ve yaptırmayı düşündüğünüz operasyon bu görüntünün üzerinde uygulanarak ameliyat sonrası oluşacak sonuç gözle görülür hale getirilir. Bu sayede estetik ameliyat öncesi ve sonrası görüntülerinizi en gerçekçi şekilde karşılaştırabilirsiniz.

“AMELİYAT SONUCU EKRANDA GÖSTERİLEN GÖRÜNTÜ İLE YÜZDE 90 ORANINDA EŞLEŞİR”

Vectra 3D analiz yöntemiyle yapılan estetik ameliyat öncesi ve sonrası karşılaştırması yüzde yüz doğru sonuç verir mi?

Bu sistemdeki amaç hastanın, doktorun kafasında ameliyatla ilgili nasıl bir plan olduğunu anlamasıdır. Yüzde yüz kesinlikten söz edilemez. Sonuçta Vectra bir bilgisayar yazılımıdır. Ancak simülasyonu yapan doktor, hastanın vücudunu gerçeklik sınırının dışına çıkmadan simüle edip gösterebilirse o zaman ameliyat sonucu, ekranda gösterilen görüntü ile yüzde 90 oranında eşleşir. Ama eğer doktor hastayı ikna etmek amacı ile ameliyatla mümkün olamayacak sonuçları bilgisayar ortamında simüle ediyorsa o zaman gösterilenle ameliyat sonucu arasında fark olacaktır.

Estetik Ameliyat Öncesi ve Sonrası

“HASTA ÇOK İSTEDİĞİ BİR ŞEYİN ASLINDA ONA UYGUN OLMAYACAĞINI GÖREBİLİR”

Estetik ameliyat öncesi ve sonrası karşılaştırması yapmanın avantajları nelerdir?

Bu karşılaştırmanın pek çok avantajı vardır. Ameliyat sonrasında oluşacak yeni görüntüsünün bilgisayar ekranına yansıtılabilmesi hastaya çok önemli fikirler verir. Örneğin hasta çok istediği bir şeyin aslında ona uygun olmayacağını görebilir veya hiç düşünmediği bir işlemin ona daha uygun olacağını fark edebilir. Böylelikle kişi bazı gerçek üstü hayallerinden kurtulur ve kendini ameliyat sonucuna daha gerçekçi bir şekilde hazırlar. Operasyondan önce Vectra 3D analiz yöntemiyle estetik ameliyat öncesi ve sonrası karşılaştırması yapmak hastanın kafasındaki soru işaretlerinin giderilmesine ve doktorun onun için nasıl bir ameliyat planladığını ve nasıl bir sonuç ön gördüğünü anlamasına yardımcı olur. Bu sayede hastanın doktora olan güveni artar ve kişi kendisini hem ameliyata hem sonuçlarına çok daha hazır hisseder.

Vectra 3D sistemi vücudun tüm bölgeleri için kullanılabilir mi?

Bu yöntem şu operasyonlar için kullanılabilir:

-Burun ve çene ameliyatları

-Yüz bölgesi dolgu ve gençleştirme işlemleri

-Meme ameliyatları

-Liposuction

-Popo bölgesi işlemleri

Estetik Ameliyat Öncesi ve Sonrası

“GÖĞÜS ESTETİĞİNDEN ÖNCE GÖĞÜSLERİN NE KADAR BÜYÜYECEĞİNİ GÖRMEK MÜMKÜN”

Bu yöntem göğüs estetiğinde nasıl kullanılır?

Bu sistem ile meme büyütme operasyonlarında sıkça karşılaşılan boyut endişeleri kolaylıkla giderilebilir. Hastanın gerçek zamanlı üç boyutlu beden görüntüsü ortaya çıkarılır ve bu görüntü üzerinde farklı meme protezleri denenerek, hastaya en uygun boyuttaki protez bulunur. Dilenirse bu protezlerin göğüsteki sütyenli ve sütyensiz duruşları bile karşılaştırılabilir.

Vectra 3D ile meme dikleştirme operasyonu sonrası oluşacak görüntü de kolaylıkla simüle edilebilir. Bilgisayar ortamında, dikleştirme işlemi sonrası memede küçülme olup olmayacağı önceden tespit edilir, eğer istenirse meme protezine de başvurularak ameliyat öncesinde bütün ihtiyaçlar ortaya çıkmış olur. 3D sistemi aynı zamanda göğüs operasyonlarında oluşabilecek olası izlerin nerede duracağını da gösterir.

Bu yöntem yüz bölgesinde nasıl kullanılır?

Vectra ile yüz bölgesinde sayısız simülasyon yapılabilir. Burun ameliyatı, yüz germe , yanak ve alın germe, kaş kaldırma işlemleri ve çeşitli dolgu işlemleri simüle edilerek olası sonuçların önceden değerlendirilmesi mümkündür. Bunların yanı sıra bu sistem aracılığı ile cilt değerlendirmesi de yapılabilir. Cilt çok yüksek çözünürlük altında büyütülerek derinlemesine incelenir. Böylece yapılması gereken işlemler belirlenir ve ardından doğru bir tedavi planı oluşturulur.

Operasyon

Üç boyutlu sistem ile liposuction öncesi ve sonrası görüntülerin karşılaştırılması mümkün müdür?

Evet mümkündür. Tüm vücut ön, arka ve çevresel olarak değerlendirilerek sanal ortama aktarılır. Ardından simülasyon yapılarak liposuction sonrası nasıl bir vücuda sahip olunacağı gösterilir. Simülasyon ile birlikte, örn; popo bölgesinin yağ doldurulduğunda nasıl görüneceği de önceden değerlendirilebilir.

Özellikle hangi ameliyatların öncesinde Vectra 3D analiz yönteminin kullanılmasını mutlaka tavsiye edersiniz?

Meme ve burun ameliyatlarında mutlaka Vectra kullanılıp estetik ameliyat öncesi ve sonrası karşılaştırması yapılmalıdır.

Estetik Ameliyat Öncesi ve Sonrası

“ÇALIŞMA, HASTA İLE HEKİMİN ORTAK FİKİRLERİ DOĞRULTUSUNDA ŞEKİLLENDİRİLİR”

Hasta estetik ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflarını gördükten sonra operasyonla ilgili doktorla birlikte yönlendirmede bulunabilir mi?

Vectra simülasyonu hasta ile birlikte yapılır. Bu sırada hasta isteklerini ve beklentilerini belirtir ve doktor da bunlardan gerçekçi olanları seçerek simülasyonu oluşturur. Sonuçta çalışma, hasta ile hekimin ortak fikirleri doğrultusunda şekillenir.

Estetik ameliyat öncesi ve sonrası ile birlikte bu yöntem başka hangi uygulamaların olası sonuçlarını önceden görmemizi sağlar? Ameliyat gerektirmeyen uygulamalarda da Vectra 3D’yi kullanılabilir mi?

Cilt gençleştirme, ben alımı ve dolgu işlemleri için de simülasyon sistemi kullanılabilir. Hatta bu cihaz sadece analiz yapmak ve hastanın ihtiyaçlarını belirlemek için bile kullanılabilir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.