Cilt Tedavisi

Cilt tedavisi için bugüne dek pek çok yöntem denenip kullanıldı. 2015 yılında en iyi cilt yenileme ve tedavi teknolojisi içeren cihaz seçilen Hydrafacial MD ile bu işte son noktaya gelindi diyebiliriz. Aynı anda cilt bakımıcilt canlandırmacilt eşitleyici ve cilt yenileme tedavisi görevleri gören Hydrafacial MD ile pek çok farklı türdeki cilt şikâyetlerine cevap verebiliyoruz.

CİLT PROBLEMLERİNİN SEBEPLERİ

Cilt problemlerinin temel sebepleri nelerdir?

Cilt temel olarak yüzeysel yassı deri hücreleri katmanı ve bağ dokusu katmanından oluşur. Sağlıklı bir cilt görünümü için nem, su ve tuza doygunluk gerekir. Bunun yanında derinin renk üreten hücrelerinin düzgün çalışması gerekir. Deri yassı hücrelerinin doğum, ölüm ve yenilenme sıralarının düzgün işliyor olması gerekir. Anarşik gelişen hücre yapılarının olmaması gerekir. Deri ve bağ dokusunun kan akımının ve oksijenizasyonun iyi olması gerekir. Hücrelerin sağlıklı nefes alıyor ve kan damarları yolu ile iyi besleniyor olmaları gerekir. Bağ dokusu yapısının ana bileşenleri olan kolajen ve elastik lif yapılarının sağlıklı olmaları gerekir. Bu aşamaların herhangi birinde yaşanan aksama cilt yapısının bozulmasıyla sonuçlanır. Buna sebep olacak birçok etmen vardır. Genetik ve kalıtımsal cilt kusurları da olabilir. Kuru cilt yapısı, aşırı yağlı cilt yapısı gibi. Yaşlanma ile de deride kuruma, su ve nem doygunluğunda azalma, bağ dokusu yapısında bozulma meydana gelir. Aynı şekilde güneş ışınlarına fazla maruz kalma da bağ yapısını bozarak cildi kurutur ve renk hücrelerinin ahenkli çalışmasını bozar. Yeme alışkanlıklarımız, sigara, alkol tüketimi, uykusuzluk ve yorgunluk durumları da cilt yapısına, hücre yenilenmesine, bağ dokusu yapısı ve düzeninine ve derinin nemine olumsuz etkiler yaparak cilt problemlerine sebep olur.

“BESLENME ÇOK ÖNEMLİ”

Cilt görünümünde iyileşme sağlamak için beslenme ne kadar önemlidir? Nelere dikkat etmek gerekir?

Beslenme çok önemlidir. Cildimiz vücudumuzdaki en büyük organdır. Diğer organlarımız gibi o da sağlıklı besine ve dinlenmeye ihtiyaç duyar. Tüm vitaminler sağlıklı cilt yapısı oluşumunda önemlidir. Sigara, alkol gibi yabancı etmenler cildin yapısına ciddi hasarlar verir. Aşırı endüstriyel beslenme şekli de cilt yapısını ve hücre ve bağ dokusu bağlarının düzenini bozar.

Hydrafacial® nedir?

Hydrafacial® 1996’dan beri varlığını sürdüren, dünyaca itibar kazanmış bir cilt yenileme cihazıdır. Teknolojisi sürekli olarak katlanarak iyileşen Hydrafacial® 2015 yılında dünyanın en iyi cilt yenileme cihazı ödülünü kazanmıştır.

Hydrafacial® cilt tedavisi teknolojisinde bir dönüm noktasıdır. Bu cihaz Hydrafacial® adını nem almaya sebep olmak anlamına gelen hydration kelimesinden alır. Hidrasyon sağlıklı ve ışıldayan bir cilt için olmazsa olmazdır.

Hydradermabrazyon yöntemi; cilt temizleme, soyma, yenileme, nemlendirme, antioksidan koruma ve akne tedavisi işlemlerinin kombine edildiği ilk sistemdir. Cilt tonunu dengeler, var olan dalgalanmalarını giderir ve renk dengesini sağlar.

Daha aydınlık, güzel ve genç bir cilde konforlu bir şekilde ulaşmayı sağlayan sıvı-dermabrazyon teknolojisini içinde barındırır.

Cilt Tedavisi

YUMUŞATICI VE TAZELEYİCİ CİLT TEDAVİSİ

Nemlendirme özelliği Hydrafacial®’ı diğer tüm cilt yüzeyini yenileme işlemlerinden ayırır. Hydrafacial® temizleyici, su kazandırıcı ve nemlendirici cilt solüsyonlarıyla cildi temizlerken aynı zamanda ölü deri hücrelerini ve kirleri yok eder. Bu cihazla yapılan cilt tedavisi yumuşatıcı ve tazeleyicidir. Bilinen o ki cilt tahrişi yaşlanma belirtilerini artırmaya neden olmaktadır. Hydrafacial® uygulaması cilde ihtiyacı olan nemi kazandırır ve bunu yaparken asla herhangi bir tahrişe neden olmaz.

Yüzde, ellerde ve dekolte bölgesinde ince cilt çizgileri ve cilt kırışıklıkları varlığında Hydrafacial® uygulaması ile kırışıklıkları azaltmak mümkündür. Uygulama yapılan bölgelerde deri elastikiyeti/yumuşaklığını optimum düzeylere getirir ve cilt dokusunu iyileştirir.

Hydrafacial MD hangi cilt türlerine uygundur?

Hydrafacial® tedavisi tüm cilt tipleri için tasarlanmıştır. En hassas ciltler bile bu tedaviyi kolaylıkla tolere eder. Cilt bakım uzmanımız özel cilt durumlarınız için tedavi serumlarını özel olarak hazırlayabilir. Hydrafacial® cilt tedavisi genel cilt kalitesini artırmada yüksek düzeyde etkilidir.

HYDRAFACIAL MD’NİN KULLANILDIĞI CİLT ŞİKÂYETLERİ

Bu cihaz hangi cilt şikâyetlerinde kullanılır?

Hydrafacial MD’nin kullanıldığı cilt problemlerine şunlar örnek gösterilebilir:

-Akne, skar (yara izi)
-Renk düzensizlikleri
-Tıkalı ve büyük gözenekler, siyah noktalar
-Ciltteki ince kırıklar ve çizgilenmeler
-Cilt kırışıklıkları
-Cilt lekeleri, ciltteki güneş hasarı izleri
-Yağlı ve damarlı cilt görünümü
-İleri seviye yaşlanma bulguları

HYDRAFACIAL MD CİLT TEDAVİSİ YAPTIRMANIN SAĞLADIĞI YARARLAR

Hydrafacial MD’nin sağladığı faydalar nelerdir?

Sağladığı faydalar şunlardır:

-Cilt elastikiyeti ve yumuşaklığı
-Cilt tonu eşitliği, cilt renginin iyileşmesi
-Cilt dokusu kalitesinin artması ve cilt temizliği
-Cildin yenilenmesi ve nemlenmesi
-Ciltte oluşan hiperpigmentasyon ve güneş hasarı bulgularını giderme
-Daha canlı ve güzel cilt görünümü
-Yağlı cilt, akneli cilt, damarlı cilt, kırmızı cilt yapısında çok ciddi şekilde iyileşme
-Aktif akne oluşumunda azalma
-Genişlemiş gözeneklerin kapanması
-İlerlemiş yaşlanma bulgularında azalma
-Daha sağlıklı, dinamik ve genç bir görüntü

Cilt Tedavisi

DÖRT AŞAMALI CİLT TEDAVİSİ

Hydrafacial® cilt tedavisi nasıl yapılır?

Bu tedavi dört aşamadan oluşur.

İlk adımda, cilt yıkanarak ölü hücrelerden temizlenir.

İkinci basamakta hafif asit uygulaması ile hafif ölçüde peeling yapılır. Üst derideki lekeler ve renk, asit ile açılır. Gözeneklerin ağzındaki birikimler asit ile yumuşatılır ve eritilir.

Üçüncü basamakta vakum uygulaması ile tüm kir, ölü hücreler ve gözeneklerdeki birikimler dışarı alınır ve vakum ile emilerek hazneye çekilir.

Dördüncü basamak nemlendirme basamağıdır. Antioksidanlar + hyaluranik asid + patentli vortex solusyonları ile cildin ihtiyacı olan etkin ve gerçek nemlendirme ve bunun yanı sıra uzun süreli koruma sağlanır.

Cilt tedavisi ne kadar sürer?

Hydrafacial® cilt tedavisi 15 dakika ile 45 dakika arasında süren hızlı ve etkili bir tedavidir.

“BİR BOYA FIRÇASININ YÜZÜNÜZDE HAFİFÇE GEZİNMESİ GİBİ”

Cilt tedavisi sırasında ağrı hissedilir mi?

İşlem sırasında herhangi bir rahatsızlık hissedilmez. Bu işlem çoğu kez, “bir boya fırçasının yüzde hafifçe gezinmesi gibi” bir his olarak tarif edilir.

Cilt tedavisi ardından günlük hayata hemen geri dönülebilir mi?

Tedaviden hemen sonra beklemeden makyajınız yapabilir ve günlük aktivitelerinize geri dönebilirsiniz.

Hydrafacial MD ile cilt tedavisi her mevsimde yapılabilir mi?

Evet, soyucu ve tahriş edici bir tedavi olmadığı için yazın da rahatlıkla uygulanabilir.

Cilt Tedavisi

“SEANS SAYISI TEDAVİ AMACINA GÖRE DEĞİŞİR”

Hydrafacial MD ile cilt tedavisi tek seanslık bir tedavi midir?

Bu, cilt tedavisinin hangi amaçla yapıldığına göre değişir. Eğer amaçlanan genel bakım ve temizlik ise tek seansta ciddi temizlenme ve ferahlık sağlanır. Cilt parlaklığı ve temizliği kendini gözle görülür biçimde belli eder. Tedaviye devam edildiği takdirde de sonuçlar katlanarak iyileşir. Eğer amaçlanan akne sorunu, yağlanma sorunu, kuru cilt veya leke sorunu nedenleri ile bir cilt tedavisi yapılması ise o zaman tek seans yeterli olmaz. Sonuç almak için birden fazla seans yapmak gerekir.

Ne sıklıkla cilt tedavisi yaptırmak gerekir?

Yapılacak amaca göre planlama yapılır. Sıklıkla başlangıçta 2 hafta ara ile 4 kez tedavi uygulanır. Sonra bu tedavi sürelerinin arası açılarak idame tedavi sürecine geçilir.

Bu tedaviyi yaptırmanın herhangi bir yan etkisi var mıdır?

Hayır, herhangi bir yan etkisi yoktur.

Cilt tedavisi için yaş sınırı var mıdır?

Hayır, yaş sınırı söz konusu değildir.

CİLT TEDAVİSİ SONRASI

Cilt tedavisi yaptırdıktan sonra nelere dikkat edilmelidir?

Cilt tedavisinin hemen ardından makyaj yapılması doğru olmaz ve güneş ile doğrudan temastan da kaçınmak gerekir. Bunların yanı sıra tedavi sonrasında genel cilt temizliğine dikkat edilmesi gerekir.

Cilt leke tedavisi yaptıranlar cildinin tekrar lekelenmemesi için nelere dikkat edilmelidir?

Lekelerin birçoğu ölü deri hücreleri birikimi ve kirlenmelere bağlıdır. Hydrafacial MD tedavisi ile bunlar giderilir. Derin lekeler bile inatçı tedavilerle çok ciddi miktarda azaltılır ve ciltte daha homojen renk dağılımı sağlanır.

Hydrafacial MD ile cilt tedavisi fiyatları hakkında nereden bilgi alınabilir?

Hydrafacial MD ile cilt tedavisi fiyatları hakkında detaylı bilgiyi +90 212 255 40 40 numaralı telefondan bize ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Konu hakkında merak ettiğiniz her şeyi Op. Dr. Emre Gönen’e sorabilirsiniz.

Cilt Tedavisi

HYDRAFACİAL TEDAVİSİNDE KULLANILAN BAŞLIKLAR VE GÖREVLERİ

Beyaz Başlık : Bu başlık ile antiox-6 & derma builder peptide complex etkenleri cildin derin katmanlarına iletilir.

Mavi Başlık: Bu başlık ile temizleme ve eksfoliasyon yani cildin ölü tabakasının alınması işlemi yapılır. Activ-4 serum kullanılır.

Turuncu Başlık : Bu başlık ile belirli cilt bölgelerinde daha agresif eksfoliasyon yapılır. Activ-4 serumu kullanılır.

Teal Başlık: Peeling etkisi için Beta-HD® & GlySal® Acid Peel serum kullanılır.

Büyük Başlık: Temizleme ve ekfoliasyon vücut bölgeleri için (örn; kollar ve sırt) Activ-4 serum kullanılır.

Mavi – Kırmızı Işık Tedavisi: LED (Light Emitted Diode) ışık enerjisi her tür cilt tipinde terapötik etki yaratmak için kullanılabilir. Kırmızı led diode ışık probu yağlı ve akne eğilimli ciltlerde tedavi amaçlı kullanılabilir. Tamamen ağrısız ve konforlu bir tedavidir.

Lenfatik Drenaj: Cildi toksinlerinden arındırır, ödem atar ve şişliklerin azalmasını sağlar. Lenfatik drenajı sağlarken kan sirkülasyonunun hızlanması ve artmasına da yardımcı olur. Hydrafacial seanslarından önce cildi işleme hazırlamak amacıyla kullanılır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.