Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız burun estetiği nedir?

Ameliyatsız burun estetiği, uygun burunlarda hyaluran dolgular ile yapılan burun yeniden şekillendirme işlemidir.

Ameliyatsız burun estetiği nasıl yapılır?

Bazen lokal anestezi ile bazen de lokal anesteziye bile gerek kalmadan uygun dolgu maddelerinin burun derisi altına enjekte edilmesi yöntemi ile muayenehanede yapılır.

Kimler ameliyatsız burun estetiği yaptırabilir? (Ameliyatsız burun estetiği hangi burun problemleri için
uygundur?)

Burun yapısı çok büyük olmayan ama hafif burun sırtı kemeri ve burun ucu düşüklüğü olan adaylar bu işlem için çok daha uygundur.

Burun dolgusu yaptırmak burnun şeklinin düzelmesini sağlar mı?

Burun dolgusu uygun biçimde yapılırsa burun şeklinde yeterli ve tatminkar düzelme sağlar.

Burun dolgusu ile burnu küçültmek mümkündür?

Burun dolgusu ile burunda küçültme yapmak mümkün değildir ama burun ucu kaldırıldığında ve kemer giderildiğinde yanılsama olarak burun daha ahenkli ve iyi görünür.

Ameliyatsız burun estetiği kalıcı mıdır?

Burun dokusunda dolgular oldukça uzun süreli kalıyor. gereğinde küçük dokunuşlar ile kalıcılık süresi çok daha uzun oluyor.

Ameliyatsız burun estetiği ağrılı bir işlem midir?

Hayır, ağrılı bir işlem değildir.

Ameliyatsız burun estetiği yaptırmanın avantajları nelerdir?

Ameliyat stresi ve riski olmaması bu işin en güzel yanıdır. Hızlı sonuç veren pratik işlemdir. Uygulaması kolaydır. İyileşme süreci yoktur. yapılır yapılmaz sonuç belli olur. Eğer ki bir sorun durumunda dolgu kolayca eritilebilir. Ayrıca bir burun ameliyatına göre ekonomik olması da bir avantajdır.

Ameliyatlı estetikle ameliyatsız estetik arasındaki fark nedir?

Ameliyatsız burun estetiğinde olması gereken ameliyat sonucunu taklit etmeye çalışıyoruz ancak uygun burunlarda sonuç bir burun ameliyatını aratmayacak kadar başarılıdır.

Burun dolgusu sonrası şişlik yaşanır mı?

Hafif de olsa yaşanır ama çabuk geçer.

Burun dolgusu doğal görünümü bozar mı?

Hayır, doğal görünümü bozmanın aksine görünümü iyileştirir.

Ameliyatsız burun estetiği yaptıranlar uygulama sonrasında nelere dikkat etmelidir?

3 gün kadar burun ile temastan kaçınmaları ve yüzüstü yatmamaları önerilir.

Ameliyatsız burun estetiği yaptırmak için yaş sınırı var mıdır?

Hayır, yaş sınırı yoktur.

Hyaluran Dolgular ile Burun Şekillendirme

Dolgu ile burun estetiği : Burun görsel olarak çok ön planda yer almasından dolayı yüz estetiğinde önemli bir yere sahiptir. Hem iyi ve sağlıklı hava giriş ve çıkışına izin veren fonksiyonel durumda olmalıdır, hem de estetik duygularımızı tatmin edecek özellik ve güzellikte olmalıdır.

Çok çeşitli burun şekil bozuklukları vardır. Bunlar temelde benzer özelliklere sahiplerdir aslında. Burunda kemer olması, burun ucunun kaba olması, deliklerin büyük olması, burunda eğrilik olması gibi birçok durum burunun genel olarak yüzün diğer elemanlarına oranla daha kaba veya görseli bozuk görünmesine sebep olur. Özellikle kadınlarda burun yapısının genel olarak daha kibar ve naif görünmesi yüz güzelliğine çok şey katar.

Dolgu ile burun estetiği

Evet dediğimiz gibi bir yapının şekil bozuklukları çok çeşitlidir ama olması gereken , genel beğeni oluşturan ve estetik olarak tanımlanmış iyi hali 1 tanedir. Temel olarak prensip estetik geçiş hatlarının belirgin olmasıdır. Yani burun başlangıç ve bitiş noktaları, neresi burun ucu, neresi burun kökü vs belli olmalıdır. Burun hattının düzgün olması ve ortada olması önemlidir. Burun kanatları eşit olmalıdır. Bunların yanında bir de açılar vardır. Burun dudak, burun alın açıları gibi. Bunların da tanımlanmış değerler içerisinde olması gereklidir. Bütün estetik oranlar ve değerler tanımlanmıştır. Burun şekillendirme işlemlerindeki amaç bu ideal burun tanımına mümkün olan en fazla derecede yaklaşmaktır.

Bazı burun şekil bozuklukları gerçekten sadece estetik burun ameliyatı (rinoplasti) ile düzeltilebilir. Ama bazen de hafif derecedeki şekil bozuklukları ise basitçe hyaluran dolgular ile burun yeniden şekillendirilerek düzeltilebilir. Çoğu zaman bu işlem lokal anestezi bile gerektirmez. Uygulama çok basittir. Burun ucu, columella ve burun üstü bölümlerine dolgular ile şekil verilir. Burun kemeri giderilir. Güzel bir burun ucu oluşturulur. Hafif derecedeki eğrilikler giderilir. Tabiki çok çok nadir de olsa dolgu maddelerine karşı reaksiyonel doku tepkileri de olabilir ama bunlar çoğu zaman geçicidir. Genel anestezi altında ameliyat riskine göre çok çok mantıklı bir uygulamadır ve sonuçlar çok çok tatmin edicidir. Burun yapınızın ameliyatsız burun estetiği için uygun olup olmadığını dr.emre gönen’e danışıp öğrenebilirsiniz.

Dolgular ile uygun vakalarda dolgu ile burun estetiği işleminin en beğenilen yanı da istenildiği zaman dolgu eriticiler ile müdahale edilerek tamamen eski haline 1 saat içinde dönebilmesidir. Bu seçeneğin bir kenarda duruyor olması hasta için çok çok güven vericidir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir