VIORA REACTION

Viora Reaction/Refit Sistemi selülit azaltma, vücut şekillendirme, cilt sıkılaştırma, cilt yenileme ve daha fazlası için çözüm sunarak daha iyi görünmenizi ve en iyi şekilde hissetmenizi sağlar.

Reaction nedir, nasıl çalışır?

Reaction; tedavi amacına göre derinliği ayarlanabilir radyofrekans enerjisi ile vakum gücünün birlikte veya ayrı ayrı çalıştığı akılcı, sistematik bir anti-aging tedavisidir. Radyofrekans enerjisinin hedeflenen dokunun ısıtılarak bazı özelliklerini değiştirebilme etkinliği bilinmektedir. RF enerjisi ile bağ dokusu elemanlarının kimyası, fiziksel yapısı uyarılarak yeniden yapılanma tetiklenir ve hedeflenen dokunun görünümünün iyileştirilmesi sağlanır.

Reaction sistemiyle vücudun hangi bölgelerinde nasıl tedaviler yapılabilir?

Yüz bölgesinde; alın derisinin sıkılaştırılması, göz çevresi kırışıklıkların azaltılması, göz altı derisinin sıkılaştırılması, orta yüzde gevşeklik ve hafif sarkmanın toparlanması, alt yüzde çene hattını bozan deri sarkmasının giderilmesi, çene altı ve boyun derisinde gevşeklik ve yağlanma sorunlarının giderilmesi için kullanılır.
Vücutta ise; kollarda deri sarkmasının iyileştirilmesi, karında deri sarkmasının azaltılması, gevşekliğinin sıkılaştırılması, karın derisinde çatlakların görünümünün iyileştirilmesi, dizüstü bölgede bacak derisinin sıkılaştırılması ve selülit benzeri dalgalı deri görünümünün iyileştirilmesi, popo derisinde gevşeklik ve selülit görünümün düzeltilmesi amacıyla kullanılır.

reaction-selulit-tedavisi-5_dReaction benzer tedavi sistemlerinden birkaç noktada ayrılır

Reaction sistemini genel anlamda radyofrekans tedavilerinden ayıran birçok özellik var. Öncelikle Reaction sistemi kozmetik uygulamalara bir yenilik getirmektedir.
Radyofrekans enerjisinin dokuda farklı derinliklere odaklanabilmesini sağlar. Tedavi edilecek doku katmanına istenilen dozda enerji göndererek tedavinin etkinliği üst seviyelere çıkartılır ayrıca tüm tedavi protokolleri kesin olarak belirlenmiş ve FDA tarafından onaylanmış bir sistematik içerir. Uygulayıcılara bağlı farklılıklar ortadan kalkar. Reaction sisteminin uygulayıcı için konforu burada başlar çünkü sistem her şeyi bilir uygulayıcı sadece yapacağı tedaviyi seçer, düğmeye basar ve başlığı deri üzerinde tutar. Hastalar için ise konfor ilk görüşmede başlar çünkü hasta uygun fiyatlı, sonuç alacağı ve güvenilir bir uygulama olacağını öğrenir. Hasta, uygulama sırasında gerçekten derin bir masaj duygusu ile oldukça konforlu geçirilen 30 dk ardından günlük rutin işlerine devam edebilir.

Uygulama seans süresi ve sayısı nedir ?

Seans süreleri tedavinin içeriğine göre 30 dk ile 1 saat arasında değişir. En az 3 ve en fazla 8 seanslık bir giriş tedavisi yapılır. Seans aralıkları uygulama bölgesine göre 1 hafta veya 2 hafta olarak ayarlanır. Her dört veya altı ayda 2 seans hatırlatma ve idame uygulamalar da anti aging etkiyi sürdürmek adına önerilir.

Reaction, kombine tedavilere uygun bir yöntemdir

Geçen zamanın derimiz üzerindeki etkilerini azaltmak ve geri çevirmek için hiçbir tedavi tek başına yeterli olmaz ancak artık bu savaşta Reaction çok değerli bir anti aging silahı olarak ortaya çıkmıştır. Cildinizi koruyacak, yenileyecek gençleştirecek kombine tedaviler zamanlamaları ayarlanarak birlikte yapılabilir. Botulinium toksin ile daha çok aktif kırışıklıklar azaltılır, kaş, göz, ağız çevresi, boyun kas hareketleri ile oluşan kırışıklıklar giderilir, RF enerjisi ile daha çok pasif kırışıklıklar, deri kırılmaları ve çizgileri kaba tabir ile ütülenir, yüzdeki daha derin çukurlar ise doldurulur ve yüz konturu düzeltilmeye çalışılır. İhtiyaca göre bunlara bir de cilt bakımı ve leke tedavileri, peeling veya benzeri soyucu ajanlar ile cilt tedavileri de eklenebilir. Reaction iğneli girişimsel bir işlem değildir, peelingler gibi soyucu ve güneş dönemlerinde yapılması sakıncalı bir işlem değildir. Bu bakımdan her mevsimde uygulanabilir.