Göz Çevresi Estetiği ve Kırışıklıkları

Göz çevresi yaş alma bulgularının en yoğun gözlemlendiği alandır. Göz çevresi estetiği amacı ile bu bölgeye birkaç sihirli dokunuş ile çok daha genç, dinamik ve sağlıklı görünebilirsiniz.

Göz çevresi hangi bölgeleri içerir ?

Kaşlar, göz kenarı ve şakak, alt-üst göz kapakları, göz-altı bölgesi

Göz çevresi estetiğinde neler yapılır ?

Botox, Reaction cilt sıkılaştırma, Hyaluran dolgular, saf hyaluranik asit uygulamaları, mesotherapy, Hydrafacial, alt-üst kapak cerrahisi

Göz çevresi estetiği ile ne amaçlanır ?

Gözler ve çevresi genç, dinamik, canlı ve taze görünümün en belirgin olduğu yerlerdir. Gözlerin canlılığı karşı tarafı etkileyen ve istediğimiz enerjiyi aktarmamızı sağlayan en önemli silahımızdır. Anti-Aging tedavilerinde bu bölgeye özellikle zaman ayırırız. Göz çevresinin tazeliği gözlerin de güzelliğini ortaya çıkartır.

burun-botoks_dGöz çevresinde BOTOKS

Kaşlara istediğimiz canlı ve çekici ifadeyi veririz. Göz yanlarında gülme ile oluşan “kaz ayakları” olarak bilinen çizgilenmelerden kurtuluruz. Alt ve üst göz kapaklarına yaptığımızda göz küresi daha büyük görünür. Daha dikkat çekici ve etkileyici bir ifade yakalanır. Göz yarığına daha çekik, bademsi bir şekil verilebilir. Kaşlar arasında çatma ile oluşan aşırı çizgilenmeler giderilir.

Göz çevresinde REACTION ?

Reaction ST uygulaması  (skin thightening- cilt sıkılaştırma) ile kaz ayakları bölümünde cilt sıkılaştırılması sağlanır. Kırışıklıklar azaltılır. Btx etkisi güçlendirilir ve kalıcı hale getirilir. Ayrıca aynı uygulama göz altı bölgesine de yapılır. Yaş alma oluşan göz altı bölgesindeki ince kırışıklar ve alt göz kapağındaki gevşeklik azaltılır .

Hyaluran dolgular

Göz çevresinde hyaluran dolgular göz altı bölgesinde yapılanma için kullanılırlar. Genellikle gözaltı alanında çukurlaşma ve renk koyulaşması yorgun ve negatif bir imaj oluşturur. Bu bölgenin yeniden yapılandırılması özellikle önemlidir ve çok tercih edilir. VOLBELLA ve benzeri ürünler bu bölge sorunları için özel olarak geliştirilmiştir ve oldukça iyi yüz güldürücü sonuçlar elde edilmektedir.

Saf hyaluronik asitler ve mezoterapi

Bu bileşenlerin citaltına enjeksiyon şeklinde uygulamaları ile su tutma özelliklerinden dolayı ciltte gerginlik, parlaklık, dolgunluk ve canlılık oluşur. Bu sayede ince kırışıklıklar açılır, cilt daha canlı ve sağlıklı görünür.

Hydrafacial MD

Hydrafacial MD nin mucizevi cilt temizleme ve ışıltı verme etkisi göz çevresi bölgesi içinde oldukça önemlidir. Hydrafacial uygulaması sonrası alın, şakaklar, yanaklar ve gözaltı bölgelerindeki oluşan renk açılması , tazelik ve ışıltı etkisi anti-aging tedavisi için vazgeçilmezdir. Hydrafacial ile cildimizi kirleten yoğun tabaka söküp atılır, mikro basınçlı yıkama etkisi ile tüm ölü hücreler ve kir temizlenir. Vakum etkisi ile tüm içi dolmuş olan gözeneklerimiz boşaltılır. Temizlenen ve boşalan gözeneklerden birçok besleyici, gençleştirici ve sıkılaştıcı medikal ajanlar ciltaltına püskürtülür. Böylece hem anında temizlik , hem de devam eden besleme ve yenilenme etkileri kazanılır.

http://demo.emregonen.com.tr/hydrafacial-md/

Göz kapağı estetiği (Blefaroplasti)

Blefaroplasti göz kapaklarının fazlalıklarının cerrahi olarak alınmasını ifade eder. Küçük bir cerrahi işlemdir. Çoğunlukla üst göz kapağı blefaroplati operasyonu yeterlidir. Üst göz kapaklarınn blefaroplasti operasyonu lokal anestezi altında klinik ortaminda güvenli bir şekilde yapılabilir. Üst göz kapaklarındaki sarkma yapan fazla deri alınır. Çok kibar ince eriyen dikişler ile kapak onarılır. Genellikle kalıcı bir iz bırakmaz. İyileşmesi çok hızlıdır. Göz kapaklarının durumuna göre ya sadece deri alınması yeterlidir ya da beraberinde biraz da torbalşan fazla yağda da çıkartma yapılır. Pansuman gerekmez. Dikiş alma yoktur. 3 gün kadar hafif ödem olabilir.

www.istanbulestetikcerrahisi.com