EXOTHERME Kılcal Damar Tedavisi

Exotherme tedavisi ile istenmeyen kılcal damar görüntülerinden kurtulmak çok kolay.

EXOTHERME nedir ? Ne işe yarar ?

Exotherme Diode kaynaklı laser sistemidir. Kılcal damarları hedefler ve uygun dalga boyu ile damarların büzüşerek kapanmasını sağlar. Kapanan kılcal damar yapıları zaman içinde yok olur ve damarlı gorunum ortadan kalkar.

EXOTHERME nasıl çalışır ?

Exotherme uygulama başlığı hedeflenen damarsal yapı üzerine getirilir. Damar yapısı sistem ekranında büyütülerek görünür hale getirilir. Kılcal damarlar bu monitörde takip edilerek atışlar yapılır. Atış yapılan damarların ısı etkisi ile anında kapandığı görülür. Uygulama yapılan damarlar üzerinde minik kabuklanmalar olur. Bunlar da onbeş gün içinde tamamen kaybolur. Variköz damarlar için bazen bir kereden fazla uygulama gerekebilir.

EXOTHERME  ağrılı bir işlem midir ?

Hayır. Sadece minik iğne batmaları hissedilir. Sonrasında da ağrı yoktur. Uygulama yapılan alanlarda minik kabuklanmalar olabilir. Bunlar da onbeş gün içinde kaybolur. Bu dönemde güneşten korunma önerilir. Büyük variköz damarlarda bazen birden fazla uygulama gerekebilir.

EXOTHERME işlemi sonrasında yara olur mu ?

Kısmen . Atış yapılan noktalarda minik kabuklanmalar olur. Bunların tamamının geçmesi yaklaşık 10günü bulur.

EXOTHERME hangi damarlara yapılır ?

Bu işlem spider variköz yapılar olarak bilinen örümceksi yapıda ince kırmızımsı kılcal oluşumlara etkilidir. Büyük yeşil-mavi-siyah görünümlü daha geniş variköz damarlara uygulanmaz.

Aşağıdaki görüntü tipik bir EXOTHERME uuygulaması için ugun damarı göstermektedir.

exotherme_before_after_0

EXOTHERME uygulaması ne kadar sürer ?

Genellikle 45dakikalık  uygulamalar halinde planlanır. Bu süre içerisinde yapılabilen en çok damar yapılmaya çalışılır.