Dolgun ve çekici görünümdeki dudaklar güzelliğin vazgeçilmezidir. Hyaluran geçici dolgular veya permalip kalıcı dudak silikon implantları ile hemen dolgun görünümlü dudaklara sahip olabilirsiniz.

dudak silikon implantları- permalip

Dudaklar güzellik ve çekicilik algısında çok önemlidir. Dudaklar her zaman dolgun, belirgin ve ön planda olmalıdır. Sınırları keskin, pembe bölümü dolgun olmalıdır. Yetersiz görünümde dudaklar her zaman genel yüz güzelliğini perdeler.

Daha dolgun dudaklar

Nasıl daha dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz ?

Hyaluran dolgular , yağ dolgusu, doku kokteyli ve silikon protez uygulamaları ile daha dolgun dudaklar elde edilebilir.

PERMALIP nedir ?

Silikon dudak implantıdır. Sabit şekilli, silikon yapıda, kalıcı dudak hacim arttırıcıdır. Fotoğraflarda görüldüğü gibi çeşitli boyları vardır. Yerleştirmek için lokal anestezi yeterlidir. Sadece dudaklar uyuşturulur. Dudağın kenarlarından küçük kesiler yapılarak dudağa yerleştirilir. Farklı kalınlık ve uzunluklarda modelleri vardır. Tam hastanın dudak ölçülerine göre seçildikleri için yer değiştirme ve kayma sorunları yaşanmaz.

Dudak silikonu uygulaması zor mu ?

Permalip takılma işlemi lokal anestezi altında ve muayenehane ortamında yapılabilir. Oldukça basit bir uygulamadır. Gerekli sterilizasyon koşulları oluşturulduktan sonra dudaklar lokal ve bölgesel anestezi ile tam uyuşturulur. Dudakların kenarlarından küçük kesiler yapılır. Ardından seçilen Permalip implantlar dudakların içine yerleştirilir. Kesi yerlerine eriyen dikişler atılır. O gün yemek içmek kısıtlaması ve buz uygulaması önerilir. Ağrı kesici ve gerekli ise antibiyotik tedavisi reçete edilir. 3 gün sonra kontrole çağırılır.

Dudak silikonu istenildiği zaman çıkartılabilir mi ?

Evet, isteniildiği zaman çıkartılabilir. Yerleştirmekten daha kolay bir şekilde çıkartılır. Çıkartma işlemi lokal anestezi ile yapılır. Yaklaşık 10dk sürer. Çıkartıldıktan sonra dudaklarda kalıcı bir şekil bozukluğu oluşmaz. Yaklaşık 15 gün içinde eski haline geri döner.

dudak, dudak dolgusu, hyaluran dudak dolgusu, dolgun dudaklar, hyaluran dolgular, dudak silikonu, yağ dolgusu, silikon protez, permalip implant