Ben ve leke Tedavisi

Lazer ablasyon ile acısız ve anında ben tedavisi yapmak mümkün. Yüz, boyun ve tüm vücutta istenmeyen, hoş görünmeyen ben oluşumlarından hemen kurtulun. Uyuşturmaya gerek yok, anesteziye gerek yok.

ben-ve-leke-tedavisiBen tedavisi

Deride üzerinde genellikle daha koyu renkte, deriden kabarık veya düz olabilen her türlü deri eki oluşumu genel olarak ben (NEVUS) olarak adlandırılır. Benlerin alınmaması yönündeki inanış doğru değildir. Doğru göz ile değerlendirilmiş benlerin alınmasında hiçbir sağlık sorunu oluşmaz. Benler heryaşta ortaya çıkabilir. Ancak yaşlandıkça yeni benleri çıkma ihtimali azalır.

Yine de dikkat

Yeni oluşan benlerin bir süre takip edilmesinde fayda vardır. Benzer şekilde eskiden var olan ancak son zamanlarda şekil ve karakter değiştirme eğiliminde olan benler de dikkatle takip edilmelidir. Bu gibi durumlarda patolojik inceleme gerekebilir. Çok nadir de olsa bazı tip benlerin kötü huylu dönüşüm ihtimali vardır veya yeni çıkan kötü huylu bir oluşumla karıştırılma ihtimali vardır.

Ben alınması

Ben ve benzeri lekeli oluşumlar basitçe lazer ablasyon yöntemiyle saniyel içinde yok edilebilirler. Ağrısız ve konforlu bir uygulamadır. sonrasında makyaj yapılabilir. Sadece bir süre direk güneş ışınlarından korunması önerilir. Büyük benler genellikle lazer uygilaması için uygun değillerdir. Bu gibi benler basit bir cerrahi işlem ile alınabilirler. Lokal olarak uyuşturmak yeterlidir. Her iki türlü de aynı seansta birçok ben alınabilir.

Işıl ışıl cilt

Benler ve minik lekeler ciltte kirli ve mat bir görünüm meydana getirir. Özellikle yüz bölgesinde leke ve ben oluşumlarından kurtulmak yüze daha aydınlık bir görünüm sağlar. Cildiniz daha parlak, ışıl ışıl ve canlı görünür.

ben, leke, lazer, ben tedavisi, leke tedavisi, nevüs, lazerle ben tedavisi, ben ve leke tedavisi, lazer ablasyon, fraksiyonel lazer, co2 lazer, hiperpigmentasyon, cilt lekeleri, ben alımı, lazerle ben alımı, nevüs