soguk-lipoliz-10

soğuk lipoliz ile bölgesel incelme

Soğuk lipoliz ile bölgesel zayıflama

Soğuk lipoliz ile bölgesel incelme yönteminde çevre dokulara zarar vermeden yağ hücrelerinin doğal olarak yok edilir. Dondurulan yağ hücreleri vücuttaki atıkları toplayan lenf sistemi aracılığı ile vücuttan kalıcı olarak uzaklaştırılır. Uygulamanın 15. gününden itibaren 2. ayın sonuna kadar sürecek olan bir atılım süreci başlamış olur. Bu süreç içinde kişiler lenfdrenaj uygulamaları ve bol sıvı içimi ile bu etkinin artmasına yardımcı olurlar.

Uygulama süresi

Soğuk lipoliz ile bölgesel incelme yönteminde tedavi edilecek alanın boyutuna bağlı olarak, tüm alanı kapsayacak şekilde bir veya daha çok sayıda uygulama gerekebilir. Örneğin; karında çoklu uygulamaya ihtiyaç vardır her iki yan için iki defa ve alt karın bölgesi için bir defa. Her uygulama yağ dokunun kalınlığına göre 30-60 dakika sürebilir.

Uygulama için ideal adaylar

Soğuk lipoliz özellikle lokal yağlanma şikayeti olan kişiler için uygundur.  Bölgesel yağlanmadan şikayeti olan kol, sırt, bel, karın, kalça, basen gibi bölgelerinden konsantre lokal yağ azaltmak isteyen kişiler soğuk lipoliz için en ideal adayları oluştururlar.

Uygulama esnasında ne hissedilir?

Bu uygulama ağrılı değildir. Uygulama esnasında, vakum etkisinden dolayı uygulama yapılan alana yakın bölgelerde hafif gerginlik ve özellikle uygulamanın başında yoğun lokal soğuma hissedilir. Uygulama sonrasında:
– Genellikle bir kaç saat uygulama yapılan bölgede kızarıklık ve uyuşma olur.
– Kişiler seanstan hemen sonra herhangi bir rahatsızlık duymadan normal aktivitelerine devam edebilirler.

Her yaştan kadın ve erkek için

Özellikle yoğun tempolu iş ve özel yaşamlarından ödün vermek istemeyen kişilerin tercih ettiği ağrısız, acısız, zahmetsiz ve tek seanslık bir işlemdir. Bu yöntem, yoğun ve kalıcı lokal yağ depolanmalarını azaltarak vücudu şekillendiren liposuction gibi geleneksel tedavi yöntemlerinden çekinen kişiler için iyi bir alternatiftir. Uygulanan bölgedeki tüm yağ hücreleri belli derecedeki soğuğa aynı tepkiyi vererek kristalize olurlar. Böylece vücut siluetinde düzenli ve orantılı bir incelme görülür.

Soğuk lipoliz tedavisi

vücudun göbek, yan bölge, sezaryen doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt, basen, bacak gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin tek seansta %15 ile %20 oranında kalıcı olarak azalmasını sağlayan bir tedavidir.

Soğuk lipoliz yöntemi nasıl incelme sağlıyor?

Cihaz, düşük ısıda vakum masajı kullanılarak yağ hücrelerini normal vücut sıcaklığından izole edilmektedir. Doku önce  bir miktar ısıtılıp sonra hızlı bir şekilde -9 dereceye kadar soğutulmaktadır. Bu durumda yaklaşık bir saat beklenirken, yağ depolarının geri dönüşümsüz kaybına yol açmaktadır. İşlem yapılan bölge, uygulanan sıcaklıktaki ani düşüşe bağlı olarak aynı zamanda da sıkılaşmaktadır . Bir ya da iki seans içerisinde yerleşmiş yağ dokusunda kalıcı bir azalma sağlamaktadır. Tüm bu işlemler, rahat ve güvenli bir ortamda gerçekleşmekte, bir kaç hafta içerisinde, olağanüstü sonuçlar elde edilmekte, bir ay sonra ise mümkün olan en üst seviyeye çıkmaktadır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir