_mg_1553

DOLGU ile BURUN ESTETİĞİ

Hyaluran Dolgular ile Burun Şekillendirme

Dolgu ile burun estetiği : Burun görsel olarak çok ön planda yer almasından dolayı yüz estetiğinde önemli bir yere sahiptir. Hem iyi ve sağlıklı hava giriş ve çıkışına izin veren fonksiyonel durumda olmalıdır, hem de estetik duygularımızı tatmin edecek özellik ve güzellikte olmalıdır.

Çok çeşitli burun şekil bozuklukları vardır. Bunlar temelde benzer özelliklere sahiplerdir aslında. Burunda kemer olması, burun ucunun kaba olması, deliklerin büyük olması, burunda eğrilik olması gibi birçok durum burunun genel olarak yüzün diğer elemanlarına oranla daha kaba veya görseli bozuk görünmesine sebep olur. Özellikle kadınlarda burun yapısının genel olarak daha kibar ve naif görünmesi yüz güzelliğine çok şey katar.

Dolgu ile burun estetiği

Evet dediğimiz gibi bir yapının şekil bozuklukları çok çeşitlidir ama olması gereken , genel beğeni oluşturan ve estetik olarak tanımlanmış iyi hali 1 tanedir. Temel olarak prensip estetik geçiş hatlarının belirgin olmasıdır. Yani burun başlangıç ve bitiş noktaları, neresi burun ucu, neresi burun kökü vs belli olmalıdır. Burun hattının düzgün olması ve ortada olması önemlidir. Burun kanatları eşit olmalıdır. Bunların yanında bir de açılar vardır. Burun dudak, burun alın açıları gibi. Bunların da tanımlanmış değerler içerisinde olması gereklidir. Bütün estetik oranlar ve değerler tanımlanmıştır. Burun şekillendirme işlemlerindeki amaç bu ideal burun tanımına mümkün olan en fazla derecede yaklaşmaktır.

Bazı burun şekil bozuklukları gerçekten sadece estetik burun ameliyatı (rinoplasti) ile düzeltilebilir. Ama bazen de hafif derecedeki şekil bozuklukları ise basitçe hyaluran dolgular ile burun yeniden şekillendirilerek düzeltilebilir. Çoğu zaman bu işlem lokal anestezi bile gerektirmez. Uygulama çok basittir. Burun ucu, columella ve burun üstü bölümlerine dolgular ile şekil verilir. Burun kemeri giderilir. Güzel bir burun ucu oluşturulur. Hafif derecedeki eğrilikler giderilir. Tabiki çok çok nadir de olsa dolgu maddelerine karşı reaksiyonel doku tepkileri de olabilir ama bunlar çoğu zaman geçicidir. Genel anestezi altında ameliyat riskine göre çok çok mantıklı bir uygulamadır ve sonuçlar çok çok tatmin edicidir. Burun yapınızın ameliyatsız burun estetiği için uygun olup olmadığını dr.emre gönen’e danışıp öğrenebilirsiniz.

Dolgular ile uygun vakalarda dolgu ile burun estetiği işleminin en beğenilen yanı da istenildiği zaman dolgu eriticiler ile müdahale edilerek tamamen eski haline 1 saat içinde dönebilmesidir. Bu seçeneğin bir kenarda duruyor olması hasta için çok çok güven vericidir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir