meme silikonu

Meme Silikonu

Meme estetiği konusu içinde en çok yer tutan alt başlık meme silikonu konusudur. Meme silikonu tek başına da uygulanabilir, meme dikleştirme ameliyatı ile beraber de yapılabilir. Bu tanım aslında meme büyütme ameliyatının yaygın tanımı olarak kullanılır. Burada kastedilen silikon meme protezi ile meme büyütme amaeliyatı yapılmasıdır.

meme-buyutme

meme silikonu çeşitleri

Doğal damla şekilde ve yuvarlak şekilde silikon meme protezleri vardır. Damla şekilli silikon protezler daha doğal memeye yakın bir büyüme oluştururlar. Yuvarlak meme protezleri ise daha iddialı bir görünüm ile büyüme sağlarlar. Tabiki burada kullanılacak silikon protezlerin boyutları da önemlidir. Normal veya doğal bir büyüme oluşturmak için orjinal meme tabanının ölçülerini aşmayacak bir silikon protez seçmek gerekir. Ancak daha büyük , iddialı bir görünüm için mevcut anatomik sınırları biraz zorlamak gerekebilir.

silikon meme protezleri ömrü

Meme silikonu ne kadar dayanır? Ne zaman değiştirmek gerekir gibi sorularla sık karşılaşıyoruz. Aslında dokularımızı zorlamayacak boyutlarda seçilen meme protezi, iyi uygulanmış cerrahi teknikler ve sonrasında da iyi bir koruma ile belirli bir ömür biçilmesi doğru değildir. Çeşitli markalar fabrikasyon hatalara karşı 10yıldan fazla garantilidir. 15yıldan fazla sorunsuz vakalar olabileceği gibi az da olsa daha kısa zaman içinde sorun yaşayanlar da vardır. Bu konuda daha ayrıntılı bilgiye dr.emre gönen görüşerek sahip olabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir